Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galez

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy LG 55LA9709 Ultra HD felbontású tévénk itthon.
    A belső lejátszója gond nélkül lejátssza a FullHD filmeket pendrive-ról, akár sima, akár 3D-s a film.

    Most próbáltam először Ultra HD filmet lejátszani vele, .mkv formátumból, de azonnal visszadob, hogy nem megfelelő a formátum.
    Próbáltam több filmmel is, illetve volt hogy kivágtam a filmből a TrueHD angol nyelvű hangsávot, hátha amiatt nem viszi, de úgy se ment.

    Valószínűleg régi a TV ahhoz, hogy megbirkózzon ezzel, de azért szívesen kihasználnám a felbontását filmnézéskor.
    Így szeretnék venni egy külső lejátszót, ami megbízhatóan működik. Hálózati megoldások nem annyira érdekelnek, szívesen átmásolom a filmeket külső USB-s merevlemezre.

    Tudnátok ajánlani közepes árkategóriában egy olyan külső lejátszót, ami merevlemezről, pendrive-ról lejátssza gond nélkül a filmeket? A házimozi erősítő is régebbi, csak 5.1-et tud, de nincs kizárva, hogy a jövőben cserére kerül így jó lenne ha a lejátszó a hangok terén is toppon lenne. Illetve arra gondoltam, hogy jó lenne, ha a lejátszónak lenne külön optikai hangkimenete, nem csak HDMI (nem tudom, ilyen van-e, vagy mindig a TV adja tovább a hangot az erősítőnek).

    A válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák