Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djnice

    veterán

    Zidoo H6 Pro

    SoC: Allwinner H6 (4 x 1.8GHz Cortex A53)
    GPU: Mali-T720MP2
    RAM: 2GB DDR3
    eMMC: 16GB
    LAN: 1000Mbps

    Pár óra teszt után:
    A készülék fémházas és Bluetooth táv van hozzá. A ZIUI felület jól sikerült, átlátható és folyékonyan működik, Android 7.0 az alapja.

    Médialejátszás:
    Nincs rá optimalizált Kodi, mint a többi Zidoo-ra, a play-en található 17.6 működik, néhol van hw dekódolás is, de nem vált frekvenciát így azzal nem is teszteltem tovább.
    A beépített médialejátszója viszont meglepően jó, frekvenciát vált, mindent kadenciahelyesen játszik és deinterlacel ahol kell.
    A 4K HEVC 10 bit HDR-t ugyanúgy akadás nélkül játsza mint az 1080p H.264-et, egyedül a DVD ISO akasztja ki, de pl az mkv-ba muxolt DVD-kkel semmi gondja. Ezt a hibát gondolom majd javítani fogják, mert elég új még a lejátszó. HDR -> SDR konverzió van és jól működik.
    3D-t még nem tudtam tesztelni, de azt látom hogy beállítható a 3D Frame Packed kimenet.
    HDMI CEC nem működik, a fw-ben sem találtam semmi erre vonatkozót.
    A legújabb (1.0.13) firmware-rel teszteltem.

    Képminőség:
    Egy S905X-es lejátszóval + LibreELEC 9-el hasonlítottam össze a képét.
    A deinterlacing motion adaptive, nagyon jó minőségű, kb mint az Amlogic-nál.
    Az SD felskálázás jobb, mint az S905-nél, kicsit elmossa a lépcsős éleket.
    A chroma upscaling szinte egyforma, a clipping és a banding rész viszont rosszabb mint amit az Amlogicos lejátszónál láttam.
    A SmartColor képjavító jól működik, lehetőség van a finomhangolása vagy akár teljesen ki is kapcsolható. A fényerő, kontraszt, színtelítettség, zajszűrés és a részletesség mértéke állítható. A zajszűrő és a részletesség nagyon jól jön gyengébb minőségű anyagoknál.
    A képjavító nélküli képét az RTD1295 SoC-es lejátszókhoz tudnám hasonlítani leginkább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák