Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi-k

    őstag

    válasz cekkk #23814 üzenetére

    Nem kötekedek (na jó, csak egy kicsit), de én mást olvastam a fórumon: "Nálam megy a DTS-HD és a True-HD is egyelőre gond nélkül a 303D-n is! (Cekkk kedvéért tesztelve.) Ha nem kezelné, érthetetlen lenne a magas ár. Ráadásul ugyanaz a chipset működik mindkét modellben." :DD

    Upd.: hát, én nem látom (forrás) : "Rövid ismerkedés alapján: nagy meglepetés nem éri azokat, akik eddig is Dune tulajdonosok voltak. A készülék csomagolása, a készülékdobozok minősége a megszokott színvonalat képviselik. Pozitívum, hogy minden új készülékben beépített wi-fi található. Az első bekapcsolásnál a már megszokott HDMI-kézfogás rituáléján túl, egy új kezelőfelület jelenik meg a képernyőn. Ez sem bonyolult, egyszerű, mint a faék. Az alapbeállításokkal kell itt is kezdeni; kép, hang, feliratkód, megjelenítés nyelve... stb. A dinamika kompressziót élből kikapcsoltam. Az eszközöket felismeri, gyorsan tallózhatunk is (ha kikapcsoljuk az animált menüt). Ha netet is adunk neki, azonnal FW-t akar frissíteni. Én engedélyeztem mindkét modell esetén, így csak a mostani FW-el vannak tapasztalataim. A kép (BD anyaggal tesztelve egyelőre): javult. Sokkal pontosabb végpontozást tudtam a projektorral elvégezni az elődjéhez képest (a sötét részletek sokat javultak). Színek rendben, képmélység jó. Ha videó zaj van a forráson, az ott lesz. Nincs kecmec, ez végül is egy HD lejátszó. Hang: nyílt, dinamikus, mindent hoz, ami elvárható. A hangváltás a már megszokott módon történik, semmi tragédia, pár pillanat múlva váltja a szinkronnyelvet. Mivel csak "lite" módban lehet BD állományt nézni, így a régi bosszankodás megmarad, a hang, feliratváltáskor a kép pár pillanatot ugrik. Több verziójú BD lemez estén a játékidő szerint választhatjuk a nekünk kellőt. Az "mpls" fájlból olvassa ki a lejátszani kívánt verzió anyagát. A netes böngészés nekem még mindig lassú, így tartom a régi álláspontomat: végszükség esetén. Szóval: technikai értelemben nem tapasztalok visszalépést, sőt javult a kép is a hang is véleményem szerint. A BD lite funkcióból gyorsan visszalép menübe, ez nálam pozitívum az elődhöz képest. A hálózati elérés is szerintem gyorsult, a külső vinyók elérése kb. ugyanaz, ott nem sok változás lehetséges. Megkapjuk, amit megszoktunk. A szoftveres butulás sajnos licenc kérdése. A BD menü elvesztése biztos sokakat bosszant majd (kíváncsi leszek, hogy a piac nyomására ez változni fog e a jövőben), de egyelőre nem kezeli a készülékcsalád. Gyakorlatilag így nem értékelődnek le nagyon a régebbi készülékek, ha valakit a 3D nem érdekel. Lefagyást nem tapasztaltam rövid ismerkedés alatt, de pár napig még biztosan nyúzom a Base verziót. Komolyabb bosszankodásra nekem nem adott okot, bár elég kevés szolgáltatását használom a Dune készülékeknek. Mintha a Base-nek kissé jobb képe lenne... talán a beépített táp jobb (de sajna nem VLS!) a 303D külső tápjánál, de ez azért még alaposabb tesztelésre szorul...
    Ne keseredjünk el, tuti találunk bugot hamarosan!
    UI: A 3D BD is megy. Egy ismerős Sim2 Nero 3D vetítőjén tesztelte.
    "

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák