Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #5205 üzenetére

    Nézegettem, és árban most viszonylag közel van egymáshoz a 32 GB-os pendrive, és a 30, vagy 32 GB-os SSD. Persze nem a nagy nevűek, hanem pl. Transcend, vagy OCZ, stb...
    De az egy év garancia.arra is ugyanúgy jár, és ha azalatt megdöglik, hát majd kicseréltetem.
    Ha meg utána, akkor így jártam... Ez a pendrive-al is megeshet. Sőt ugye állítólag az sokkal kevésbé bírja az efféle üzemmódot, tehát nagyobb az esélye az elhalálozásra is. Sebességben viszont az SSD veri pendrive-ot. Azt tudom, hogy valós sebességének csak a töredékét tudom használni a routeren, viszont a pendrive meg lassabb mint a router USB-je, főleg ha egy pendrive-on van rendszer, swap, és adat partició is. Így sajnos a meghajtó a "leggyengébb láncszem" jelenleg. A winyóval szemben az az előnye az SSD-nek, hogy teljesen hangtalan, és az áramfelvétele nem lépi túl az USB korlátait (500mA). Ne felejtsük el, hogy a 2.5"-os HDD-k áamfelvétele 1A körül van. Ez 200%-os terhelés az USB porton. Itt jön a képbe az 1.8"-os HDD, mivel annak az áramfelvétele már közelítőleg belefér az USB névleges kapacitásába, és csendesebb is mint 2.5"-os társai, viszont sebességben is bőven eleget tud tenni a router igényeinek.
    2.5"-os winyóm most is van itthon, de azt nem akarom ráakasztani tartós üzemre a routerre. Próbaképpen volt már rajta, sebességet mérni, stb, de nem akarom túlterhelni a routert.. :-)
    Tudom most jönnek majd nyolcan, hogy "azzal használom már 2 éve, és semmi baja" Elhiszem, de én nem szeretném azzal használni. Sőt nem kell a külső, külön tápos megoldás sem. Tehát 2.5"-os winyó kiesett, marad az 1.8"-os, az SSD, és pendrive.
    Pendrive most van benne, jobb mint a semmi, ideiglenesen megteszi, de lassú... Ha kiadnék 15 ezret egy 32 GB-s pendrive-ért, akkor inkább adok már 18-at egy SSD-ért.
    Értékesésre várni meg lehet, de ha valaki csak arra vár, akkor sosem vesz semmit, mivel várhatóan néhány éven át esni fog az áruk. Ha mindig erre várnék, akkor dvd íróm is csak tavaly lett volna, mire elérte (talán végleges) árát. Nem vagyok én sem milliomos, még csak gazdag sem, de azt hiszem 18 ezer Ft már nem sok a 30 GB-s SSD-ért.

    [ Szerkesztve ]

    ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

Új hozzászólás Aktív témák