Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz loosht #4826 üzenetére

    Csak véletlen tévedtem a topikba, miután vettem akciósan Portal routert (AC2400 és 2016-os "drága" router) majd ma összevetettem a meglévő padavanos N56U-val. Elszörnyedtem, hogy a gagyinak gondolt 600Mbites Asus kenterbe veri ezt a Portal csodát. Gyakorlatilag a kert végében a Portal már eldobta a jelet, míg az Asus még 7-8MB/s-mal másolt a NAS-ról... A házban hasonló a helyzet, a routerek mellett 2.4GHz és 5GHz esetén kb azonos az átviteli sebesség, de a ház legrosszabb pontján hiába gyorsabb a Portal 5GHz-en (kb 6MB vs 4MB), ha az Asus viszont 2.4GHz-en még mindig tol 9MB-ot a Portal 7MB-jával szemben. A dBm jelerősség is magasabb az Asus esetén. Egyetlen kategória, amiben a Portal nyer, az Fritz android appja, de ott hiába ír 400Mbitet az elméleti átviteli tempóra, ha közben másolni csak 80Mbittel tudok...

    A múltkor apámnak vettünk egy TP-Link Archer C7-et, az AC1750-es, de ott is hasonlóan gyengébb jelet mértem, mint az Asusé, viszont rendes fájlátvitel esetén nem mértem a sebességet.

    Na bocs a terjengős kommentért, a lényeg, hogy az Asus ezzel az utolsó Padavan firmware-rel még mindig hozza a drágább routerek sebességét, egyszerűen király. Inkább veszek használtan még két Asust...

Új hozzászólás Aktív témák