Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz Pocok256 #557 üzenetére

    Jól kiteszteltem már, de eddig teljesen jónak tűnik (számomra). Van pár extra a Merlinhez képest is, úgy mint:
    - Facebook Wi-Fi a Guest Network alatt (nem tudom mire jó).
    - LED-eknél be lehet állítani, hogy csak a power legyen kikapcsolva.
    - A TCP/IP Settingsnél pár érték alapértelmezetten növelve van.
    - Az összes Wi-Fi csatorna szabad, így az első bekapcsnál problémás lehet a kapcsolat (14-eset állította be 2,4 GHz-re, meg talán 161-et 5 GHz-re, de se a telóm, se a tabletem nem látott semmit).
    Viszont! Az 5 GHz-es csatornát be lehet kézzel állítani! Merlin alatt hiába próbálkoztam, teljesen figyelmen kívül hagyta a beállításomat. Itt viszont jó, amit beállítok, az lesz.
    A jelerősség szabályozása jól működik. Már az alapértelmezett 70%-nál is jelentősen javult a teljesítmény amit a szomszédban mértem. Konkréten 55-65%-os jel volt azelőtt, de semmi nem jött be neten, itt pedig 80-85, 100%-os erősséggel 90-95%-os a jel, és normálisan lehet netezni.
    - Bonding / Link Aggregation beállítás a Lan -> Switch Control alatt.
    - Plusz extra TTL value állítás a Wan -> Internet Connection alatt.
    - VPN-nél az Auth Digest alatt be lehet állítani jó pár RSA- értéket, pl. RSA-SHA512. Ez gondolom erősebb lenne a sima SHA512-nél, de az Androidos kliens nem támogatja ezt a módszert, így használni nem tudom.
    - A syslog JFFS-re történő mentése kikapcsolható (ez az alapértelmezett).
    - A HTTP Lan Port átállítható az alapértelmezett 80-ról.

    Ennyit vettem észre egyelőre azokból amiket használtam. :)

    (#558) Klara_: A changelogba bele van írva:
    IN ORDER TO FLASH NEWER ASUS STOCK/RMERLIN FW VERSIONS, A DOWNGRADE TO 380.59.1 OR LOWER VERSION IS REQUIRED.
    Ha ezt nem teszed meg, akkor pedig marad a Restoration Tool, én is azzal oldottam meg. Nem is ez a leginkább macerás, hanem az utána történő bekonfigurálás (gyári visszaállítás erősen ajánlott). Sajnos nincsen Save gomb (mint DD-WRT-ben) csak Apply, viszont több beállításnál is újraindítás kell, ami elég hosszadalmas (főleg ha 5 GHz-re vár az ember).

    <-ƘƘ->

Új hozzászólás Aktív témák