Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz petakpa1 #586 üzenetére

    Jelentem első akadályt sikerrel vettem:))

    A 100/100-as Digis netkapcsolatot megosztó RT-AC53U-n aktiváltam a vpn server szolgáltatást. Ugyan csak PPTP típusút lehetett választani, de nekem az is megfelel.

    Próbaképp a saját otthoni UPC-s netkapcsolatomra kötött Win7-et futtató PC-men ki is próbáltam, hogy működik-e a vpn és igen tökéletesen megy: Ha az RT-AC53U-n futó vpn servren keresztül megyek ki a netre, akkor whatismyip oldal már azt látja, hogy Digis szolgáltatóm és ip címem van, holott valójában UPC:DDD

    Sebességben viszont van ára a történetnek:
    Ha vpn nélkül netezek akkor Speedtest szépen kiméri a UPC-s netem 120/10 Mbites korlátját.
    Ellenben ha RT-AC53U-n futó vpn serveren keresztül netezek, akkor 35/8 Mbitet mér már csak a Speedtest, de amire nekem kell az is elég lesz. Gondolom egy ha egy erősebb hardware-ú routert használnék vpn servervek az RT-AC53 helyett, akkor kevesebb lenne a sebességveszteség.

    Sőt azt is megtanultam, hogy az RT-AC53U
    - a rá wifi-vel vagy kábellel csatlakozó klienseknek 192.168.1.2-254 között oszt belső ip címet,
    míg
    - a vpn-nel WAN felől becsatlakozó klienseknek pedig 192.168.10.2-11 közötti "belső" ip címet oszt.

    Most jön majd az, hogy be kell állítanom a port forward szabályokat:
    1) a vpn serverként funcionáló RT-AC53U-n a WAN felől bejövő pl 40001-40005 portokat továbbítása a 192.168.10.2 belső ip cím (ez lesz a vpn kliens belső ip címe) 40001-40005 portjára
    2) vpn kliensként majdan bekonfigurálandó RT-N18U-n pedig a vpn-nek keresztül bejövő 40001-40005 portokat továbbítsa a rá kapcsolódó webcamerák megfelelő portjaira.

    Szerintetek működni fog ez így? WAN felől el tudom majd érni a vpn mögött futó RT-N18U-ra kapcsolt IP kamerák képét?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák