Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    válasz Highground #1837 üzenetére

    Elméletben ha veszel egy komplett gépet / konfigot (darabokba) és összerakod (mindent megfelelően) akkor az "alap / gyári" beáll. alatt tökéletesen kéne futni a rendszernek (rendszernek) , de sok esetben ez nem igaz (sajnos). Énis ettől félek, hogy összedobom a gépet azt lesznek melegedési gondok "alapba" és legalább alapbeáll. kell módósítani, hogy megfelelően menjen :)

    Tuningot, nem akarok még !
    (ezért vettem 8350 -et , GTX770 -el stb.. 300k nagyker-áron...) - alapon csak nem lesz kevés... (vagy mégis?) :Y

    Remélem az Asus M5A97 EVO R2.0 rendesen kezeli majd a Samu 840Pro 256GB SSD -t
    (majd teszteken minden kiderül...) elvileg a lap Sata 3 csatikkal felszerelt , USB 3.0 is van rajt.. nagy gond nem lehet ! A laphoz lesz még csatlakoztatva egy WD RED 2TB (Sata 3) , és egy ASUS DRW-24B5ST ODD is , azt ennyi ! (a Sata csatlakozás)

    (+ lesz a laphoz kötve 2db 4pin -es 12cm venti , a házba is van gyárilag 2db venti - Cooler Master RC-912P-KKN1 HAF 912 Plus)

    L

    [ Szerkesztve ]

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • ViZion

    félisten

    válasz Highground #1837 üzenetére

    Alapbeállítással mind melegszik, mert túl sok feszt ad neki valamiért...

    luimapeiz:
    "alapon csak nem lesz kevés... (vagy mégis?)" - attól függ, h mire használod. pl. CAD vagy renderelésre a világ minden frekije kevés... :DDD Játéktól is függ, pl. STALKER-nek jót tesz a nagyobb freki, mert mind az 1 magot hajtja... :((
    "Remélem az Asus M5A97 EVO R2.0 rendesen kezeli majd a Samu 840Pro 256GB SSD -t" - ha normális AHCI drivert raksz fel (AMD oldal vagy ASUS oldal), akkor nem lehet baj. Sokunknál SSD van, régi típusok és bizonyos vezérlőknél voltak problémák, de úgy tudom ezeket nem érinti. Ha para, az SSD topikban kérdezz rá, ott Bodor úr megmondja.
    Bios frissítés mindíg ajánlott, főleg friss deszkánál sztem első lépés (ha megy a rendszer rajta), biosból tud frissíteni, win alól is, de azt nem szeretem.

    "Igaz húzni nincs szándékomban (így mellékes opció a link) , de RAM -ot szeretném ! (kicsit)" - mérjél is és csodálkozz... Korábban ebből itt is nagy viták voltak, de a tény az tény: ram tuningnál a gyári értékeken kívül már csak a lap auto funkciójában bízhatsz és a tapasztalatodban meg a szerencsédben... Néha a gyári időzítést sem állítja be rendesen a lap auto-n (nem csak ez, szinte minden AMD deszka "okosabb", mint amit a gyárban ráírnak). Mérj 1333 - 1600 - stb beállításokkal, változatlan CPU clock mellett. Memória benchmarkokon kívül elenyésző a gyorsulás (magasabb frekin gyengébb időzítés miatt lehet, h nem is gyorsul), cserébe könnyen instabil lesz a gép és IRL nem érezhető különbség. A linken a beállításokkal biztonságosan és jóval több kraftot lehet kicsiholni a gépből. Másrészt ha ramot szeretnéd húzni, akkor miért nem tuning ramot vettél alapból? Pl.: Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A2133C11B 8GB Kit - DDR3, 4GB x 2, 2133MHz, CL11

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák