Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azsigri007

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következőket tanulságként írom le, hogy más ne essen ugyanebbe a hibába.

    Vettem én is február elején egy ilyen Asus M5a97 PRO alaplapot. Egy AMD 565BE ment bele. Eddig nem is volt vele különösebb gond, bár a magfeloldás és az OC rész elég érdekesen működik szerintem.

    Ma olvastam az Asus támogatási oldalán, hogy jött ki hozzá új BIOS 1007-es verzió. Azt írták róla, hogy bizonyos stabilitási problémák megszűnnek a frissítéssel, illetve újabb processzorokat támogat mint az elődje.

    Mivel már elég sok asus lapnak frissítettem sikeresen a BIOS-át, úgy gondoltam nem lehet belőle nagy gond ha megteszem ezzel a lappal is. Tehát frissítettem a BIOS-t a beépített EZ Flash II-vel.

    A frissítés végig is ment sikeresen, de újraindítás után se kép se hang se POST, semmi. :( A CPU led folyamatosan világít, de itt megáll a POST. Ez a lap már a hangzatos UEFI biosszal van felszerelve, de csak 1 EEPROM van a lapon(ez DIL foglalatban van, tehát cserélhető. Lehet, sejtettek valamit.). Itt nincs DUALBIOS visszaállítási lehetőség mint az előző lapomon.

    Három kérdésem van:

    -Mit lehet ilyenkor tenni a káromkodáson kívül?

    -Lehet, hogy sikerült egy újabb falidíszt gyártani a 30eHUF-os új alaplapból?

    -Vajon ilyenkor mi a helyzet a garanciával?

    Üdv

    Zsigri Attila

Új hozzászólás Aktív témák