Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Henkei #986 üzenetére

    Sajnos volt Creative karim mostanában (először X-Fi audio, utána szerváltam pár ezer forintos árvisszatérítéssel Audigy SE-t, gondoltam ha már szar, akkor legyen olcsó), aztán láttam ezeket a CMI Oxygen HD-s Asus hangkarikat, gondoltam ennél rosszabb nem lehet. A Xonar DS kb. azonos áron volt (nettó nagykeren szerváltam az Asus-t). Szóval nem véletlen adtam túl rajta. Iszonyat problémás. Számos játékban beállítom az EAX-et és szépen kifagynak random. Most ugyanazokat állítgatom az Asus karival, de no problem. A hangminőség kb. azonos, de a problémák miatt jobb választás az Asus. Nem beszélve arról, hogy az Audigy SE-hez még Vistára sincs támogatás. De még az X-Fi audionál is jobb ez.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Henkei #993 üzenetére

    Azt olvastam, hogy ezek a legszarabbak, de az anyagi lehetőségeim 13k-t engedtek. Tehát lehet bármilyen jó a 20k fölötti réteg, nem játszottak. (Sajna műtöttek mutert, és a gyógyszerei meg az orvos nem két fillér volt. Vettem volna a drágábban, de fontosabb volt anyu egészsége, egyszerűen ennyi volt a keret.)
    Visszagondolva viszont nem bántam meg az Asust. Ennyit akartam a pénzért, és ezt a Xonar DS biztosítja. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Henkei #993 üzenetére

    Fatal1ty Gamer-t és Auzen X-Fi-t is használtam, de a Xonar D2 körbeveri mindegyiket. Az előbbit évekkel ezelőtt vettem, de mint az állatorvosi ló, ami hibát produkálni lehetett, azt bemutatta. Utóbbi már szépen működött, de nevetséges, hogy regisztrálni kellett a hatalmas, 170 megás driver letöltéséhez - ami aztán település után úgy telerakta a gépet, hogy a Vezérlőpultból (Vista x64) se az Uninstall, se a Regcleaner, csak a későbbi rendszer-újratelepítés tűntette el.

    Problémám mindössze annyi akadt vele, hogy néha - akár zenehallgatás közben - véletlenszerűen elnémult, ilyenkor újra kellett indítani a gépet. Ha ettől eltekintek, akkor is folyamatosan azt éreztem, hogy szoftveres oldalról nem az igazi. Telerakták egy csomó olyan funkcióval, ami nekem felesleges, viszont a szükséges beállításokat lassan, nehézkesen értem el. Eladás után a "driver account" átruházása külön műsornak számított. Mindezek után a Xonar kész felüdülésnek számított. Komolyan, egy hétig nem hittem el, hogy minden flottul, gyorsan és egyszerűen működik.

    Nem azt mondom, jó kártya az Auzen X-Fi, de az elvárásaimhoz a Xonar D2 sokkal közelebb áll(t). S ezzel úgy látszik nem vagyok egyedül. :)

    A mostani X-Fi drivereket illetően készséggel elhinném, hogy nincs velük gond, de a tapasztalatok nem ezt mutatják. Legutóbb pl. Ba cy lus kártyája hülyült meg, két év használat után: sehogy sem működött a Game mód. Újra akarta telepíteni a drivert, az viszont nem talált megfelelő hardvert a gépben. A topicban kapott tanácsok nem segítettek, a konklúzió az lett, hogy ez az egész user error...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák