Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ImI87

    őstag

    válasz csucsbicep #74 üzenetére

    csucsbicep és Coolmat:

    A Z77 Extreme4 lappal eddig minden rendben. Néhány észrevételt tudok tenni, van jó és rossz is..........

    Ami nem tetszik:
    --- a lap nem normál ATX méretű, hanem keskenyebb kb 3 centivel. Ez nem jó, mert így a házban csak 6 csavar rögzíti, a jobb széle lóg a levegőben, és a ramok meg a tápcsati berakásakor hajlik, kézzel kell megfogni, hogy ne törjön el.
    --- az előbbi következtében a nagy procihűtők nem férnek el magas bordájú ramokkal. Nekem Alpenföhn Matterhorn Rev.B van, ami éppen csak elfért 2 okból is: a magas bordájú ramok és a procihűtő ventije között 2 mm mardt, a lefogató vasai pedig szinte ráülnek a fet-eken lévő bordára
    --- a venticsatlakozók nagyon hülye helyen vannak (a procihűtő alatt), alig lehet őket bedugni

    Ami tetszik:
    --- normális elrendezés, szép egységes fekete design
    --- kategóriájához képest sokat tud a bios, logikus, jól érthető
    --- jól felszerelt, van rajta minden ami kell (átlagos felhasználáshoz)
    --- az integrált hangchip-nek kifejezetten jó hangja van, meglepődtem rajta

    Ami a lényeg, és ezért is vettem ezt, mert 15K-val olcsóbb, mint ugyanez a felszerletség ASUS-ban és Gigabyte-ban !!!!

    És senki ne felejtse el, már az ASRock 7 series lapokra is 3 év gari van! :C Ha a bolt csak 2-vel akarja adni, akkor azok még nem frissítették a rendszerüket...........

    És lenne két kérdésem:

    1) 2500K procim van. Azzal, hogy a Primary Graphics Adapter-t PCI Express-re tettem, így ki is kapcsoltam az IGP-t ? :F Nincs rá szükségem, az eszközkezelőben nem látszik, tehát gondolom akkor ki van kapcsolva. Csak nem volt semmi egyéb ilyesmi opció.....

    2) Nekem is van v.mi unknown PCI device az eszközkezelőben, de én sem találtam ehhez semmi driver-t. Mondjuk ezt sem használom, nem is érdekel, csak kiváncsi vagyok mi lehet ez. (Az USB3 és Sata3 driver-eket felraktam.)

    Tuning majd lesz, azügyben nem tudok nyilatkozni. Az a gondom, hogy nem vagyok képben Sandy Bridge tuning témában, és teljesen alapról kéne kezdenem. (Én az X58 rendszernél befejeztem a PC-zést, azóta nem foglalkoztam vele.)
    Nem tudtok adni v.mi jó cikket, amiben benne van, hogy a sokféle fesz mire jó, mit kell állítani, stb......

    Ezekkel a procikkal és lapokkal már megoldható, hogy tuning esetén is működjenek az energiatakarékos funkciók? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák