Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yooga

    csendes tag

    válasz Loha #45 üzenetére

    Ez még a nagy melegek érkezése előtt kezdődött, meg azóta sincs melegebb 25 foknál a szobában. Szóval ezt nem gondolnám bajának. Ráadásul a proci a Hyper TX hűtővel nem ment 60 °C fölé a lap saját hőmérője szerint tartós terhelés esetén sem (chipset 38°C fölé). Tudom, h a saját hőmérői nem pontosak, de gondolom 10°C-nál nincs nagyobb eltérés, akkor meg még jónak kellene lennie. + csak 10%-ot húztam az fsb-n. Ráadásul az egész egy Thermaltake soprano házban van, így a hűtést nem gondolom kevésnek (bár ez a pentium d kimelegszi magát rendesen, ha belendül).
    A másik dolog, h szerintem a TDU, meg az NFSC még nem több szálra íródott, így nem hiszem, h nagyon kellene félnem a használat miatti melegtől. Én arra gyanakszom, h a memória nem bírja a strapát. Próbáltam lazítani az időzítésen, de nem segített. Most nincs nagyon időm fgolalkozni vele sajnos, így későbbre marad a kiderítés. Felmerült bennem az is, h annyi minden van fent a gépen, h vmivel összeakad. Az biztos, h a Windows-t majd újra fogom rakni.
    A videókarira sem gyanakszom, h melegedne (Zalman hűtés van rajta). Ott sztem vmi driver baj lehet, v csak nem szereti a lapot, nem tudom. Hallottam már másnál is problémát GeForce vs Asrock-Intel párosításnál. Arra is gondoltam, h az nvtweak nem működik jól együtt a jelenlegi driveremmel (93.71), mert még régebbihez íródott (nem tudom, h számít-e). Sajnos ehhez nem/sem értek, csak próbálok okos lenni.
    Azért köszönöm, csak gondoltam megpróbálok teljes képet mutatni a konfigról, ha már az adatapon nem áll ott minden.
    Olvastam a kari gyengülést. Sajnos még nem volt időm letesztelni. De az bizti, h a pH!-s tesztben többet vitt a videókarim tesója alapon, mint amenyit az enyém húzva a játékban. Lehet, h mégsem sok neki a proci?


    [Szerkesztve]

    Még cseresznye, h idetaláltam :D

Új hozzászólás Aktív témák