Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz Aryes #6928 üzenetére

    Szerintem meg lehet fogni a kérdést ott, hogy ki jelentkezik be hova. A kliens jelentkezik be a serverre, ebből lehet tudni, hogy ki kicsoda. Namost ha ez megvolt, akkor már mindkét fél küldhet adatot a másik irányba.
    Ha a html-nél maradunk, akkor van valami timeout idő, amin belül a html lapnak át kell érni. Ha elküldi az oldalt félig, ott következne az adat amire vár a server, akkor ezen időn belül várhat, de ha az idő letelik, akkor a böngésző timeout hibával leáll. Ezután már nem tud a server küldeni semmit, meg kell várnia, amíg a kliens, a böngésző újra lekér egy oldalt.
    De persze lehetnek már protokollok, akár ezt az időt is át lehet valahogy írni órákra, és akkor nincs gond, amikor megérkezik az adat a serverre, akkor folytatja a küldést, átér az egész oldal, a böngésző megjeleníti.
    Ha nem böngésző futna a telón, hanem egy app, ami a serverrel valamilyen kapcsolatot fenn tud tartani pl. telnet, akkor meg akkor küld a server és azt amit csak akar, amíg a kapcsolat fennáll. Mint a pc-n futó terminálprogram és az arduino, bárki bármikor küldhet adatot. De a kliens lép be a serverre, és ezzel nyílik meg a csatorna.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák