Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Üdv!

    A héten 4 éves lesz a kisebbik gyermekem (fiú). Ajándék ötleteket gyűjtök (azért itt, mert egyrészt nincs jobb topic, másrészt itt elég nagy a forgalom).
    Illetve kinek mi a véleménye arról az (első blikkre elég merésznek tűnő) ötletről, hogy vennénk neki egy számítógépet? Engem folyton kitúr a gép elől, és ez már eléggé idegesít (általában UT3-mal akar játszani). Van jópár eszköz, amin játszhatna (pl. tablet, laptop), de valamiért ragaszkodik az asztali géphez (pedig a laptopon is tudna játszani ugyanazokkal a programokkal). Viszont félek attól, hogy nem lesz számára különösebben érdekes a saját gép (nyilván nem egy csúcskonfigot vennénk: van egy 19 colos monitorom, mellé vennénk kb. 50K körül egy használt gépet, amin ezek a kvázi régebbi játékok lefutnának), hanem továbbra is az enyémre fog pályázni.
    Mit gondoltok erről?
    Társas, kirakós, lego stb. nem köti le különösebben, autója kb. ezer darab van már.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Nem gondoltam volna, hogy pont egy infós fórumon, fog ekkora ellenállást szülni a gép ötlete... ;]

    emmm: szerintem a függőség egy picit összetettebb dolog ennél. Én kb. 8 éves korban kaptam az első gépem (C64); kvázi egyedüli gyerek voltam (öcsém és köztem közel 10 év korkülönbség van), a szüleim sokat dolgoztak, ergo - a te logikáddal élve - minden adott volt a függőség kialakulásához. Ehhez képest, volt olyan év (sic!), hogy be sem kapcsoltam a gépet (olyan 11-12 éves korom körül: az a gép megvolt bő 10 évig).

    twine: köszi az ötletet (te legalább írtál némi konkrétumot is az alternatívákra), de ez a pénz nem csak a saját zsebemből (zsebünkből) jön össze, hanem a család többi része is hozzájárul; ők viszont jobban szeretnek "kézzel fogható" dolgokat ajándékozni.

    Ghoosty: nem gondolnám, mert ha mondjuk olvasok, akkor nem jön oda. Kétségtelen, hogy szerencsésebb lenne mondjuk társasozni vele, de (egyelőre?) általában lepattannak az ilyen irányú próbálkozások, akár tőlem, akár az anyjától, akár a nővérétől indulnak (utóbbival viszont néha egész jól "szerepjátékoznak": mondjuk ovodásat, de erre sem mindig van kedvük (időnként persze a nővérének nincs, lévén 7 év korkülönbség nem egyszerű sajnos)).

    Vladi: szóval vegyek neki mondjuk egy mázsa kukoricát vagy kölest, esetleg pár OTP-részvényt?

    Konkrét ötleteket, pls!

    Szerk.: egyébként ilyeneket nézek neki:
    [link]
    [link]

    Ezek viszont inkább kiegészítő ajándékok gyanánt (illetve a másik nagyszülőtől, keresztszülőtől stb. kapva) játszanak.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz rgeorge #6625 üzenetére

    LOL. Ez a háesz megéri, hogy mondatonként reagáljak.

    Az UT3 az az Unreal Tournament 3?
    Igen.

    Azzal 4 éves gyerek hogy játszhat?
    Többféleképpen is kivitelezhető. Az enyém billentyűzet+egérrel tolja, de nyilván lehet kontrollerrel is... :U

    Min. 16+ a besorolása, de az is csak megengedőbb országokban.
    Nem tudom, hogy megvan-e, de a korhatár-besorolás alapvetően ajánlás. Amúgy ha ez megnyugtat, a vért kikapcsoltam a menüben... ;] Fokozván az izgalmat: sajnos egy gyenge pillanatban "rajtakapott", amikor Dead Island-oztam, és mindenáron azzal akart játszani (bár azonnal kiléptem). Az UT3 ezáltal egy jelentős előrelépésnek fogható föl... ;]
    Van otthon Plants vs. Zombies Garden Warfare is, ami (a figurákat tekintve legalábbis) "gyerekbarátabbnak" tűnik, de az nem érdekli különösebben (bár néha azzal is eljátszogat).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz DopeBob #6626 üzenetére

    Jó tudni, hogy itt mindenki abszolút mintaszülő... :C
    Megyek is, ne rontsam az átlagot.
    A tippeket azért köszönöm (bár trambulin sajnos nem férne el nálunk (anyósomnál van egy méretes darab, ott nagyon élvezi), legoja meg van, nem kevés).
    Szerk.: kutyát lakásba nem igazán szeretnék. Szerencsére ebben partner az asszony is.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák