Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz DeFranco #9868 üzenetére

    Attól függetlenül,hogy mi ráírattuk a nevét (csordaszellem, mert azt láttuk!?:/ )
    Tökéletesen egyetértek...ma már nem tenném! Annyit nem ad az élményhez, mint amennyire veszélyes lehet az általad vázolt szituban!
    Szerencsére egyetlen "idegen bácsis" élményünk van ezzel kapcsolatban, aki a jelenlétemben kezdett el beszélgetni a pöcsössel!
    Megkérdezte a nevét, aztán ránézett a biciklire és azt mondta:
    "-Nahát és a biciklidet is Balázsnak hívják?" :D Jóindulatú vicces öreg volt...

    Témánál maradva, mi elég "drasztikus" módszert alkalmazunk a srácnál a "cukros bácsik" (ki)védésére!
    Mint ahogy egyébként is, szinte egyenjogú partnerként kezeljük, ezt is kertelés nélkül elmondtuk neki épp a napokban, amikor behoztuk "Mauglit" a városba!(Vörösmarty téri karácsonyi vásár)

    Pöppet megőrült a gyerek a forgatagtól mer'ugye az "erdő közepén" ehhez nincs szokva!
    Amikor nem akart ránk hallgatni, és elszaladt, stb...
    Akkor leültünk egy padra, és elmagyaráztuk neki, hogy
    Vannak rossz bácsik és nénik, akik ha elviszik, nem lesznek olyan kedvesek mint anya és apa, nem kap tőlük szeretet, és kedvességet, hanem csak kiabálást, meg verést , és fájdalmat reggeltől estig! megkérdeztem szereti e ha néha rákiabálok,(szinte mindig valamilyen általa ismert helyzetet,példát szövök a magyarázatokba) amire persze a "Nem" volt a válasz,,,mondtam neki, hogy képzelje el, hogy egész nap ezt csinálnák vele, ha netán elszalad, és épp egy rossz bácsi találja meg!

    Régebben már meséltünk neki a "rossz bácsikról, nénikről" akiknek ha elmondja a címünket, lehet hogy eljönnek, és elviszik az összes játékát, és talán még a bringáját IS! :DDD a házból! Így nagyjából már megvolt neki, hogy vannak jó és rossz emberek! (ez meg azért volt, mert miután nagyjából megtanult beszélni,és megtanítottuk neki a címünket, nyomta boldog-boldogtalannak)

    Magyarázkodás:
    DE ezt azért ne ferdítsük, nem állandó rettegésre és bizalmatlanságra tanítjuk! Adott időben, szituációban és környezetben kapja az ilyen injekciókat! Mivel összességében társaságiak vagyunk sok haverral, baráttal, így elég nyitott a felnőttek felé, és általában is "jófej" kissrácnak tartják! Tehát "fogja" az ilyen jellegű infókat, és helyén kezeli őket! Többször volt már tőle feedback, amikor éreztük, hogy "ült" a téma nála...de összességében ugyan olyan társasági maradt, mint eddig!

    [ Szerkesztve ]

  • mirci18

    addikt

    válasz DeFranco #9868 üzenetére

    Ebben teljesen eggyetértek veled én is erre tippeltem.
    Jobb persze a bajt megelőzni.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Új hozzászólás Aktív témák