Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Na jövök megint egy kis panasszal :)
    Tegnap megvolt a kötelező 2 hónapos UH vizsgálat. Nem tudom csak mi fogjuk-e ki mindig az ilyet, de ez a kórház egyszerűen katasztrofális volt ismét.

    Időpontra mentünk. Természetesen ettől még be kellett regisztrálni a pultnál. Megvolt, pontosak voltunk, mondták, hogy 9-es ajtó előtt várjunk, elvileg csak egy baba van előttünk, majd szólítanak. Okés. Többen is vártak. Mi is vártunk. Közben jöttek többen is utánunk.
    Egy idő után már feltűnt, hogy mindenkit szólítanak be, csak minket nem. Már egy órája ott szobroztunk, vagy hatan bementek előttünk és mondom kérdezzük már meg mivan... Párom visszamegy a regisztrációhoz és mondja, hogy már egy órája várunk de semmi, pedig "beregisztráltunk" egy órája.

    Akkor mondja a kedves hölgy, hogy a beutalót oda kellett volna adni a nővérnek, amikor 1-1x kinéz az UH vizsgáló ajtaján és szólít valakit! Majd befutott a vizsgálóba és ő maga adta oda a beutalót.
    Ez mocskosul jó, mivel 1, ezt nekünk senki nem mondta és nem is gondoltunk rá. 2, az UH vizsgálóból az ég világon senki nem jött és nem kérte tőlünk a beutalót, kissé hátrább álltunk (nagy volt a tömeg) így észre se vettük mi folyik ott. Ezért több, mint egy órát vártunk a picivel, hogy bejussunk.

    De most kérdem én, miből kellett volna tudnunk, hogy a beutalót oda kell adni a dokinak? Meg egyáltalán mi a fenének kell ezt így megoldani?
    Időpontra mentünk! Ergo valamilyen formában már jelezve volt, hogy megyünk és, hogy mikor. Regisztráltunk a betegfelvételi pultnál, hogy mi jöttünk UH vizsgálatra! Akkor mindez minek kell?
    Ha csak úgy tudnak minket szólítani, ha odaadjuk a beutalót akkor mi a f***nak időpont, és minek kell regisztrálni?
    Az SZTK-ban ez már 10 éve is úgy működött, hogy regisztráltunk, az adatainkat felküldték az adott osztályra, mi felsétáltunk az emeletre és szólítottak név szerint.

    Szóval röhej az egész rendszer. Eszünkbe nem jutott volna, hogy előre egyeztetett időpont, plusz helyszíni regisztráció esetén még külön szólni kell a dokinak, hogy helló itt vagyunk...

    Egyébként a picurka jól viselte a dolgot. Meg se nyikkant! Pedig épp fel lett ébresztve mikor elhoztuk és már közeledett a kajaidő is. De egy szájlegörbülést se láttunk tőle. Nagyon jó fiú volt! :)
    Mondom ezt úgy, hogy gyakorlatilag az összes többi gyerek végigvisította a vizsgálatot. De nem csak a vizsgálatot hanem előtte és utána is. Az összes kisbaba sírt, csak a miénk nem =)
    Azt hiszem ez lehet a büszke apuka életérzés. És mondhatom nagyon jó! :)

    A másik dolog, ami szerintem jobban passzol a topic témájához az egy ottani kislány volt, akikkel együtt várakoztunk.
    Kb olyan 1-1,5 éves lány lehetett. Már rendesen tudott járni, meg elég nagy volt már.
    Mi a széken ültünk, a pici a hordozóban a földön. Kicsit hintáztattam hátha elalszik. Meg így legalább látott minket.
    A kislány először csak odajött, mosolygott ránk, látszott, hogy érdekli a picink. Mondom de aranyos meg minden...

    Aztán egyszercsak odament a hordozóhoz és benyúlt egészen a pici fejéig, talán a cumiját akarta elvenni, nem tudom de az apja fogta le még szerencsére! És mondta neki, hogy nem szabad. Aztán a kislány megint odajött és mosolyogva elkezdte markolászni a fiam lábát, megint az apja vitte el onnan. És ezt még 3x megcsinálta úgy, hogy a pici fejéhez nyúlt és a cumiját elakarta venni! Az apja mindháromszor rászólt és elvitte onnan, de a lány le se szarta.
    Aztán megint odajött megfogta a hordozót és elkezdte rázni, mint az állat! Mintha valami kólásdobozt akarnék felrázni. Még szerencse, hogy a kezem a hordozón volt és letudtam fogni. Akkor már az anyja is rászólt az apára, hogy csináljon már vele valamit mert látja, hogy nemért a szóból.

    Én meg már nemtudtam mit csináljak. Már azon voltam, hogy ha megint benyúl a gyerek, akkor megfogom a kezét és nem engedem, hogy a fiam közelébe menjen. Egy ilyen kislány akár a szemét is kibökheti vagy megsértheti vagy akármi... olyan nagy hévvel nyúlt feléje. De könyörgöm ezt komolyan nekem kéne megtenni? Más lányának a kezét én fogjam vissza mert az apja nem képes rá? Igaz képes volt rá, de nem rajta múlott.
    Nagyon felhúztam magam a dolgon mert nem értem, hogy képzelik ezt a szülők?
    Nem lehet egy 1,5-2 éves gyereknek megmagyarázni, hogy ne bántson egy csecsemőt? De ha nem is, akkor az apja miért engedte el az 5. eset után is!?
    Ennyire nem ért a szóból? Vagy komolyan nekem kellett volna erélyesen rászólnom más gyerekére, hogy ezt nem szabad? Persze mondták neki, de mintha a falnak mondták volna. És mondom a szülők vagy a 6.-7. alkalommal vették fel a gyereket és vitték odébb.
    Röhej...

Új hozzászólás Aktív témák