Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz Ragnar95 #27647 üzenetére

    "...bár szerencsére huzamosabb ideig sosem kényszerültem rá, hogy használjam... "

    Innentől kezdve értelmetlen a vita. Csak ne állítsd, hogy minden tekintetben visszalépés, mert nem az. Az, hogy az emberek nagy része hiányolja benne a Start menüt, az érthető, mert megszokott. A felület bevezetését elszúrták, egyébként semmi probléma nincs vele, sőt.

    "Nem megszokás, hanem bekap egy vírust a gép vagy csak simán teleszemetelődik a windows és belassul, bugosabb lesz, mint frissen felrakva, stb, így kénytelen az ember újrarakni, ha jót akar magának."

    Ez pár éve már nem így van, mint ahogy lugosi is írta. Vírus ellen pedig alap, hogy felrakunk valami normálisabb vírusirtót.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Ragnar95 #27647 üzenetére

    Először amúgy én is így voltam vele, hogy fujjcsempe, fujjfujjfujj. Aztán kiderült, hogy funkciójában tök használható tud lenni, informatív tud lenni, stb.
    A win 8 memóriakezelése jobb mint 7-é, ami nem rossz, mert a 7-é is kifejezetten jó már, jobb, mint a vista volt (bár a vista nem sikerült jól, az tény, de annak a memóriakezelése jobb, mint xp-é volt).

    Tudod mi a poén? Az itthoni gépemben is 4 giga ram van osx alatt, és az irodaiban is 4 giga win7 alatt. És win alatt még lassít egy csomó memóriarezidens dolog, víruskereső, és csomó, a munkámhoz használt tálcára települő vacak. És a két gépet összehasonlítva, a win7 alatt szemtelenül később kezd elfogyni a memóra.
    OSX alatt itthon fut állandóan egy dropbox kliens, és ööööö más nem. Win7 alatt is fut a dropbox kliens, a vállalati onedrive kliens, ms security essentials, a hitelesítő kártyám baromságai, virtualclonedrive (csak nem tudom minek), asztali widget ami az időjárást mutatja, meg pár apróbb hülyeség, aminek a tálcaikonjait inkább elrejtem. Egyik gép se ssd-s. A win7-es gépem úgy érzem, hogy állati királyul elvan a memóriával, napi munka közben fut szinte állandóan egy firefox, egy outlook, egy word, esetleg plusz excel, tehát ezek az alap, és ezen felül indítom el ami még éppen kell. Röhögve megy minden 4 gigán. (Itt hívnám fel a figyelmet a topik állandó mantrájára, mikor valaki új gépet akar venni, hogy 4 gigával nehogy!)
    OSX alatt, ha megy egy safari (és éppen olyanja van, hogy nem csinál valami halálos memóriafoglalást 2 tab megnyitása esetén), és egy openoffice, akkor már az iphoto-t nem nyitom meg, a kettő közül valamelyiket, de jellemzően mindkettőt bezárom. Ha itunest indítok, akkor szintén (figyeljük meg, hogy az Oo kivételével apple saját szoftverekről beszélünk).

    Jelen pillanatban egyedül a safari fut, két tabbal. Egyikben ezt az eposzt írom, a másikban egy gmail van nyitva. Az alkalmazások 1.57 gigát fogyasztanak per pill. Ez azért valahol fura.

    Jónak tartom a mac-et, de egyre inkább úgy érzem, hogy ha ez a gép kiöregszik, akkor nem ilyet veszek utána.

    Még offabb, de ha már. Nézegettem "desktop replacement" notebookot, aminél ugye akkuidő nem nagyon számít, úgyis bedugva használja az ember - az akku gyakorlatilag egy szünetmentes táp valójában.

    650 körül láttam a 15"-ös retina MBP-t, a kisebbiket (olcsóbbikat). Mit láttam ennyiért windowsos laptopban?
    Ami nagyon megfogott, a Toshiba Qosmio. 17", blu-ray író, 32 giga ram, i7, 256 ssd, 2x1 tera vinyó, dolby hangrendszer. Ja, 600-ért. Oké, nem alumínium, és a design sem olyan erős, de kb minden másban kiválóbb desktop replacement, mint az MBP.
    Ez a másik. Ugyanazért az árért (valójában olcsóbban) megkapok pc-ben egy "leteszem a hajam" kategóriájú gépet, azért mac-ban megkapok, egy "nagyon tuti" gépet, aminek jobb a degign-ja. Ja, meg nem kell rá vírusirtó. Hát, ez utóbbi asszem a 32 giga ramból kikarcolhat magának 200 megát!

    És az utóbbi időben határozottan azt érzem, hogy rossz irányba megy az apple. Mindig azt mondom rájuk, hogy ez a cég már nem az a cég. Mint hűséges szifont vásárlót már elvesztettek, és esélyes, hogy desktop vásárlóként is el fognak.

    Persze a fantábor az meglesz később is, és meg fogják magyarázni, hogy egy fél milliós gépnél nem gáz a GUI lagja, és különben is, csak a felhasználók kb 10%-a látja, a többiek nem, vagy azokat nem zavarja. És különben is, rosszul tartod. :/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák