Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ielektros

    senior tag

    válasz töky76 #20983 üzenetére

    Minel tobb memoria van annal tobbet fog hasznalni. Jogosan. Azert van benne a gepben, hogy hasznalva legyen. Nem kell uresen acsorognia mint anno XP eseteben azert, hogy gyorsan lehesenn valamit belepakolni.

    En ugy vettem eszre, hogy minel tobb ram van annal tobbet fog hasznalni.

    Nekem most fut Safari, Mail, StarMoney (apro banki szoftver), Messages, Skype, VLC, uTorrent es az Activity Monitor. Persze a gep nem volt 1-2 napja rendesen ujrainditva. Ezeket egyuttveve jelenleg 11GB ramot hasznal az OSX. Ez igy egy teljesen felreertheto adat lenne alapvetoen. Mert ebbol File Cache 5,6GB. Ha ezt nem vesszuk figyelembe akkor az App Memory 4,14GB. Ez viszont mar normalis. Ha csak azt nezzuk, hogy azok a programok amik allandoan futnak nagyjabol 4GB alatt nem nagyon erik be.

    Erzesem szerint a teljesitmennyel azert van keveseknek gondja egy 4GB-os retina geppel mert ha kifut a ram-bol akkor nekilat swappolni. Viszont a marha gyors SSD miatt ez is relativ gyorsan megy igy az a radikalis lassulas mint a HDD korszakban volt mar nem fordul elo...

    [ Szerkesztve ]

  • buvartacsko

    addikt

    válasz töky76 #20983 üzenetére

    üdv, szerintetek meg fognak oldódni a 13"-as Retinánál az UI LAG gondok, vagy csak szimplán nagyon nem bírja az a gép a skálázást... láttam egy videót ahol skálázott módban laggolt, zavaróan. viszont a "natív" felbontásban ahol nem volt skálázás semmi gond nem volt.

    nagyon gondolkodok a két gép között. (air vs retina 13") 15"-ra nincsen most pénzem, jó lenne az ips, de nagyon fontos lenne nekem hogy minden sima legyen, pörögjenek a dolgok. nem tudnám szeretni azt a gépet úgy hogy nem folyamatosak a dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák