Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Archanon #7961 üzenetére

    Minekn Opera jegyzettömb? Néha kijelölöd az egész szöveget, aztán CTRL+C-vel vágólapra helyezed.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Archanon

    őstag

    válasz Archanon #7961 üzenetére

    Nah, újult erővel, (hullafáradtan, de) ismét nekileselkedek.

    Tegnap este befejeztem az Air movie-t is. Hmm, egészen más volt, mint a sorozat, de azért érdemes volt meglesni azt is. Egyébként ismét egy történet, amit nem fogok egyhamar elfelejteni, mert nagyon tetszett. Ellenben kevésnek éreztem ezt a röpke 12 részt. Mégis, nem mondanék igazat, ha azt állítanám, értettem minden részét, eléggé bonyolulttá vált a vége felé. Igazából nem is tudom, hogyan értelmezzem a végét még így több napnyi elmélkedés után sem. Na de erről majd később...

    AIR:

    Igényes volt a látvány, grafikailag amúgy kb. ugyanaz volt, mint a Kanon. Szép rajz (bár... khmm), élénk színek, gyönyörű fényeffektek. Egyedül a karakterdizájnnal nem tudtam megbékélni teljesen. Továbbra is zavartak a hörcsögpofaszemek, amik között (majdnem) egy apró száj és orr helyezkedett el (=gnóm hatás), ugye ez a lányoknál, no meg Yukito haja is elég érdekesre sikeredett (ilyet se láttam még). (Plusz bírom a könnyzacskókat úgy általában az animékben. Rájöttem, valószínűleg azért van ekkora fejük, hogy a nagy szem mellé legalább 3 liternyi tartalék könnyet raktározzanak. Nagy drámai izé - bárhol, bármiben -, erre rám ijesztenek ilyen kifolyó szemű valamik.) Mindenesetre a Kanon szemek terén valamennyire azért megedzett, szóval itt hamar hozzászoktam, de attól még nem tetszett. Ennek ellenére úgy egyébként kellemes volt a szemnek minden más, szóval több panaszom nincs is rá.

    Zene... Az OP és az ED nagyon jók voltak, pláne az előbbi. 12-szer végighallgattam őket, s azt hiszem lesz ez még több is. :DDD Ami a sorozat alatt ment OST, hasonló volt, mint a Kanon-nál, legalábbis afféle hangulatot teremtett. Nagyon szép volt...

    Yukito jófej, szintén olyasmi személyiségű, mint Yuichi a Kanon-ból. Ez nem baj, legalább nem egy szerencsétlenkedő idióta. Misuzu meg az a tipikus túlságosan megkedveltetik az emberrel a szereplőt, ergo halálian aranyos "kislány". A többiek is könnyen kedvelhetőek voltak, úgy irritáló fazon egyáltalán nem volt köztük, talán Tachibana egy kicsit ellenszenves volt nekem. Potato meg wtf.

    A történet nagyon szép, igazán megható volt, szóval nem sajnáltam rá azt a 4 órát. (Számomra a legmeghatóbb a 11. rész vége volt. :') Meg úgy egyáltalán az utolsó két rész.) Azonban... voltak hiányosságok, elsietett dolgok, amik miatt nekem nem lett teljes az egész. Leginkább a történetvezetéssel volt szerintem gond. Kano, Minagi és Michiru története is eléggé szívhez szóló volt, mégis rövidnek és elkapkodottnak éreztem őket, aztán szépen kisétáltak az eseményekből, így akár teljesen elhagyhatóak is lehetnének, s mondjuk több időt fordíthattak volna a főszálra. (Vagy ugye legalább 5-6 plusz rész.) Nem sok párhuzamot vélek fölfedezni a mellékszál és a főszál között (tán a toll, és annak múltja). Talán egy kicsit érződik a játék hangulata, mi szerint adott a főhős, aki végigmegy a lányok problémáin, megoldja őket (vagy nem), aztán továbbáll a "kiválasztotthoz". (Ez mondjuk a Kanon-nál is jelen volt, de ott szépen ki is bontakoztak a dolgok, itt viszont rövid volt minden melléksztori. Jó volt, csak kicsit ömlesztett.) Megnéztem milyen hosszú a játékot végigjátszani (30-40 óra?, ha jók az információk), gondolom ennyivel részletesebb a történet is, szóval 12 részbe ezt belesűríteni... Nyehheh.

    Továbbá volt jó pár kérdés, amire még úgy kíváncsi lettem volna, de nem kaptam rá választ. Aztán olyanok is voltak, amikre meg csak szimplán nem tudok rájönni, mit, miért, hogyan. Számomra a főhősök sztorija sem derül ki teljesen, nagyon befejezetlennek érzem, vagy pedig megint ez a: "a többit bízzuk a nézők fantáziájára" dolog.

    Innentől SPOILER!!!
    Pl. végül is kik azok a yokujin-ek, milyen jelentőségük van a világon, azon kívül, hogy léteznek és az emberek félik őket? Ugyanígy vagyok Yukito (és ősei) különleges bábmesteri technikájával, az se lett megmagyarázva, honnan és mi okból kapták az erejüket, csak úgy volt nekik (jahm, chakrafonalak az elméből, minden bizonnyal).

    De ami igazán érdekel: Mi volt ez a hollós dolog? Addig értem, hogy Yukito azt kívánta, hogy hadd kezdje újra Misuzuval, s legyen örökre vele, de mi a rákomért változott egy hollóvá és végül miért lett "dupla-Yukito"? Miért pont holló? Azért, mert tud repülni? A végén el is repül a fenébe, elvileg Kanna-hoz, aztán WTF. A két gyerek a végén megint csak... mi lett az átokkal? Végül sikerült megtörni, vagy nem? Gondolom igen, és a két gyerkőc is a végén megint csak valami reinkarnációi voltak Kanna-nak és Ryuuya-nak, aztán boldogan élnek tovább, s ennek a boldogságnak Yukito és Misuzu szenvedése volt az ára. DE Kanna és Ryuuya nem Misuzu és Yukito voltak? Már nem értek semmit... és a holló? Váááh.. Segítség!
    SPOILER END

    Az Air in Summer kellemes kis két részes OVA, remekül kiegészítette Ryuuya-dono és Kanna történetét, a sorozat számomra így lett teljes(ebb). :)

    Szóval nem volt rossz azért. Nekem nagyon tetszett a main story, s bár vannak dolgok, amiket nem teljesen értettem (idővel remélem felvilágosodok), én megelőlegezek neki egy "nagyon jó" plecsnit. [8/10]
    Ámbár nem ártana ebből is egy nagyobb remake, mint a Kanon-ból. :U

    _________________________________

    Air (Movie):

    Na lássuk... először is, teljesen más volt, mint a sorozat. Itt-ott át is írták a történetet, más rajz, karaktereken is változtattak ezt-azt, de azért a lényeg ugyanaz maradt, annyira nem rugaszkodtak el a main story-tól, viszont erősen arra koncentráltak (a mellékszereplők gyakorlatilag kimaradtak, itt-ott megjelentek 1-1 képkocka erejére, azt annyi). Szerintem a Ryuuya-s jeleneteket is kellő mértékkel adagolták, nem volt sokperces ömlesztett "visszaemlékezés" (ami a sorozatban kicsit hülyén jött ki, kb. mint az Elfen Lied-ben).

    A karakterdizájn is kapásból sokkal barátibb. Nincsenek hörcsögpofaszemű lányok, Yukito szeme látszik, annyira nem idétlen az amúgy ugyanolyan stílusú haja se. Érdekes volt, hogy ugyanazok a szinkronszínészek egészen másképp szerepeltek, s a karakterek személyisége is változott valamicskét. Misuzu pl. nem volt annyira gyerekes, Yukito meg többet nevetett, bolondosabb fazon volt. Ryuuya-sama is teljesen máshogy néz ki (mondjuk nem tudom miért, de előnyére), s így legalább középkori japánnak nézett ki. :D Jahm, és itt valamivel több érzelem lett megmutatva,(kis SPOILER) mármint szerelem terén. (SPOILER END)

    A grafika maga annyira nem nyűgözött le, egész átlagosnak mondható szerintem, de azért szép volt. De gyakran voltak idióta effectek, néha idegesítő félképernyős képváltások, meg sok volt az állókép, ezek rontottak az összképen.

    Aztán sok elem egyáltalán nem volt megmagyarázva (ami a sorozatban viszont igen), néha olyan ugrások voltak, amiket ha nem láttam volna a sorozatot, nem feltétlen értettem volna tisztán. (A holló még annyira se lett megmagyarázva, mint a sorozatban, csak volt, azt kész.) De azért egész ügyesen "összevagdosták" a sztorit, néhány dologtól eltekintve akár a sorozat nélkül is teljesen élvezhető lehet, szóval érdemes megnézni ezt IS. A sorozatot vétek lenne azért kihagyni, azért szerintem az sokkal jobban sikerült. Azért engem a filmnek is sikerült elérzékenyítenie. :') Torokgombóc FTW! (Azért ezek a japók tényleg tudnak...) [7/10]

    Misuzu

    Ugye, hogy más? :K

    ~Gao.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák