Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz F34R #48483 üzenetére

    Nálam az Evangelion kiesik amíg nincs vége, és rajta kívül nehéz komoly hangvételő mechát találni.

    Psycho thrillerrel ebben a műfajban még nem is találkoztam szerintem.

    Amik nálam megmaradtak jó emléknek, és felnőtt fejjel is jók lehetnek:
    > Gundam 00 - szerintem nagyon jó, nem az a gyerekes átlag mecha.
    > Gundam Thunderbolt - ez is mintha inkább a mára már felnőtt Gundam rajongóknak készült volna.
    > Gunbuster & Diebuster - nagyon nehezen vettem rá magam, de nem csalódtam bennük. Egy meglepően reális háborús történet. (Ha a lézerek lencséit kell pucolni büntiből egy csatahajón, vagy az űrben életre-halálra csatát vívni, azt így képzelem el.)
    > Sidonia no Kishi is egy nagyon jó világot vázol fel. Kár, hogy a második évadra süllyedt a színvonal azzal, hogy behozták a SoL és hárem elemeket. Biztosan ott kezdett el hanyatlani a népszerűség, ezért vissza kellett térni a szokásos vonalra.
    > Blue Gender - egy régi ismerős, ami nem kamaszoknak készült, de bevallom másodszorra nem bírtam pörgetés nélkül végignézni. Elsőre adja a story, másodjára már semmit újat nem tartogat.
    > Hakaima Sadamitsu - nem az a tipikus mecha, de embert körbe vevő páncél van benne. Szerintem alulértékelt klasszikus, a zenéjét kifejezetten szeretem. Jah és ebben van a legkirályabb japán és angol android hang amit valaha hallottam, azt nagyon eltalálták.

    (Gurren Lagann lenne még, de azt gondolom mindenki ismeri)

    Én személyesen a Macross szériának nem vagyok kedvelője. Az origi történet elriasztott, illetve csak nagyon untam, de lehet ott is lehet jó darabokkal találkozni.

Új hozzászólás Aktív témák