Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz t72killer #37236 üzenetére

    Hat ez nem ennyire egyszeru. A szolgaltatod nem akar spot aron venni, mert nem tudja neked spot aron atadni, hiszen a lakossag elvar valamifele arstabilitast. A nagyobb arstabilitas egyebkent penzbe kerul onmagaban is (mint barmilyen kockazatcsokkentes).
    A gazszolgaltatod jo esellyel X honapra elore lekot egy adat foldgazmennyiseget, tehat amit most te elfutesz otthon, arra keso osszel kotottek szerzodest (nyilvan magasabb aron, mint a jelenlegi spot gazar). Egyebkent nem csak a tozsden vehetnek.

    A tozsdei arbol is tobbfele van, pl. spot (add ide nekem _most_, es kifizetem), meg spot with future delivery (most kifizetem, szallitsd le jovo honapban), meg normal future (majd jovo honapban veszek toled, es akkor szallitsd), meg opciok (most fizetek neked X forintot, hogy jovo honapban vehessek toled Y aron, ha kedvem tartja), stb. stb.

    Lenyeg, h ami most eg a kazanban, arra honapokkal ezelott alkudott meg a szolgaltatod. A mostani arcsokkenes majd kesobb jelenik meg a lakossagi arakban. Ez visszafele is igaz, tehat a lakossagi arak nem kovettek a tozsdei arakat akkor sem, amikor azok felfele mentek.

    A sapot senki 'nem nyulja le', hanem kulonbozo merteku kockazatokat tudnak vallalni a felek.

    Egyebkent ha szeretned, akkor tuti tudsz olyan penzugyi konstrukciot talalni, ami a te sajat gazfogyasztasodat vegul a tozsdei arhoz koti (csak valoszinuleg nem szeretnel).

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák