Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Mercutio_ #28210 üzenetére

    Családdal, egy fizubol mindenhol nehéz szvsz

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Mercutio_ #28210 üzenetére

    Eleg torz kep.
    7 ev alatt asszony nem tudott megtanulni angolul?
    Seggunk kilog de 220 auto hitel?
    Aramszamla havi 300? El kell onnan koltozni b+
    Ha nincs melo le kell koltozni delre...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • MATEO6600

    őstag

    válasz Mercutio_ #28210 üzenetére

    Nem nagyon olvastam még ezen a blogon olyan hazaköltözős cikket ami felé bármiféle empátiát is tudnék mutatni.
    Más: aki Angliába költözött, milyen érvek szóltak mellette?
    Én is külföldön élek, de eszem ágába sem lenne Angliába költözni. Egyszerűen számomra semmi nem vonzó ott.
    De ettől függően érdekel, hogy mi az, ami miatt ennyi ott a bevándorló, és főleg közülünk magyarok közül.

    (#28212) Snoop-y :
    Pont ezek a kérdések fogalmazódtak meg bennem is... Néha nem értem az embereket :F

    [ Szerkesztve ]

  • instantwater

    addikt

    válasz Mercutio_ #28210 üzenetére

    220 font autóhitel? :Y
    Képes volt felvenni 1 keresetre autóhitelt úgy, hogy az az egy kereset nem túl magas?

    Szoftverfejlesztőként nem panaszkodom a fizura, de eszembe nem jutna hitelre autót venni.
    Kell annyi tartalékot képezni, hogyha beüt a baj, akkor legyen pénz egy másikra vagy javításra. Angliában ráadásul különösen olcsó a használtautó európához képest.
    Miért kell hitelre venni olyat aminek esik az értéke?
    Sem telefont, sem autót nem veszek hitelre, és nem azért mert kőgazdag lettem itt, hanem mert jó a xiaomi telefon és az 5 éves használt autó fele annyiért mint az új.

    Biztosan az insurancet is havi bontásban fizette, pedig olyan nem létezik. Az egy burkolt hitel, amit ha totálkárra töröd az autót ki kell fizetned az egész évre.

    Tévéadó?
    Azt csak akkor kell fizetni ha élő adást nézel.
    Lehetett volna helyette angol nyelvtanulást segítő filmeket nézni online.

    Telefon 70?
    Még 2 főre is nagyon sok.
    Biztos előfizura vettek ájfónt is.
    Még egy fekete pont a kocsihitel mellé.

    Most látom, hogy havonta fizette az insurancet. Dicséretet érdemel!

    2000 fontot keresett.
    Nem veszem fel a fizetésem 10%-t kitevő hitelt AUTÓRA :Y

    Hogy csökkenhetett a fizetése?
    Olyat max zero hour contractnál lehet. Havi bért nem csökkenthetnek.
    Amúgy meg át lehet sétálni a szomszéd céghez, ha nem tetszik a pénz.

    Kocsi hitellel credit scoret építeni?
    Szegény madár, jól átverték.
    Azt lehet sima credit cardos vásárlással és teljes visszafizetéssel, valamint electoral roll regisztrációval is növelni.

    Házat szeretett volna venni de havi 200ért épített credit scoret.
    Dicséretes.

    Túl kevés adót vontak tőle és túl sok segélyt kapott.
    Ez bűzlik.

    Abban igaza van, hogy 2012 óta voltak megszorítások, de ésszel él az ember, gyorsabban kell előre menni mint ahogy mögötted ég az erdő. Ez ilyen.

    Én maradok tisztelettel, mert a Jövedelem topikban pár napja kifejtettem az Ausztriás történetemet, és a Forint sem tűnik most olyan tuti devizának, hogy rohanjak haza.

    Talán Dubaj? Ott legalább meleg van :D

  • #30610944

    törölt tag

    válasz Mercutio_ #28210 üzenetére

    Erdekes cikk lett. Van benne igazsag de sok ferdites is.
    Az biztos, hogy ha valaki otthon az osztrak hatar mellett lakik es ingazik akkor jobban jar mint itt.
    Mi 2011-ben jottunk ki parommal. Megjartunk minden alja melot. Evekig minimalberen tengodtunk es ugy is meg tudtunk elni de meg ugy is jobb korulmenyek kozt eltunk mint odahaza.
    De azert azt lehet erezni, hogy mar nem olyan egyszeru melot talalni, mint mikor kijottunk hiaba mondjatok foleg ha valaki vegzettseg nelkul jon ki. Gondolom itt nem sokan vagytok ilyenek igy nem tudjatok milyen is az also szegmensben keves penzert gurizni es sokszor nem maga az illeto a hibas.
    Leirom nalunk mi a helyzet.
    Londonba kezdtuk majd 2012-tol West Midlands-ben lakunk.
    Vettunk egy hazat help to buy-al ket eve mielott a lanyunk megszuletett.
    Franko ujepitesu aminek a szigetelese egy kalap kaki, majd nezhetek valami ceget aki megcsinalja a cavitywall szigetelest hatha dob rajta valamit.
    Itt a gyerek is, most lett ket eves. Sok penzt visz de a gyerek mar csak ilyen, de imadjuk. Parom csak parttime-ban tud melozni, igy tudjuk osszehangolni legjobban a munkank. 3 napot dolgozik 8 oraban, egyet itthon egyutt majd en 3-at 12 oraban. Tehat valaki mindig itthon van a gyerekkel.
    Reggel 5-kor megyek el es este hetre erek haza kocsival mivel massal nem tudnek odajarni. Parom ha 9-re megy akkor felhetkor er haza ha hatra megy akkor olyan felotre. Tehat legtobbszor csak este talalkozunk. Abban az egy kozos napba kell minden belesuriteni. Takaritas, funyiras, automosas, doki appointmentek, es egyebb dolgok. Szabim fele is elmegy, hogy ossze tudjuk hozni a beosztasunk es ez tuti nehezebb lesz ha a baba sulis lesz. Bolcsi, ovi kizarva. Nincs ra penz, amit az allam adna oda meg igen szegenynek kene lenni. Nem is tudom egy ket ember hogy el meg csak segelybol.
    Szamlak:
    Home insurance: 13
    Life insurance: 22
    Water: 39
    Aram es gaz: 71
    Mortgage: 372 (ket szobas haz)
    Ez nyilvan megfog noni kb. 200-al ha felvesszuk a hitelt, hogy kifizessuk a helptobuyt vagy fele ha remortgage-kor hozzacsapatjuk a meglevohoz ha ilyet lehet es akkor hosszu eveken oszlik el ami jobb lenne. Ennek meg utana kell neznunk.
    Telo kettonknek: 21
    Net: 35
    Council: 125
    Auto reszlet:164
    Van meg ket ev hatra es a lumpsump (7000) majdnem megvan. Szep lassan gyujtjuk. Utana ez az auto reszlet megmarad ami jo lesz.
    Tankolas: 50/ho kb.
    Villamos berlet: 70
    Kaja, tisztalkodasi szerek, takarito szerek: 500-550 per honap kb.
    Vannak azok a tetelek amiket egyszer fizetek egy evben egyosszegben mert igy olcsobb.
    Amazon prime (sokat rendelunk innen igy nekunk igy megeri), autobizti (1200, 600, 500, 500 igy csokkent nekunk hasznalt 1 eves Corsa volt meg most egy Mazda 2GT ujonnan), auto szerviz most 150 volt de sosem volt tobb mint 220, autoado 145, tv ado 150valamennyi ha jol emlekszek. Azt hiszem minden felsoroltam

    Es egyebb kiadasok ha pl. kell venni valami ruhat, gyogyszert, vagy holiday egy masik kategorai es az mindig valtozik.
    Es mindent mielott megveszek lecsekkolok pricechekerrel hogy mikor olcso. Mindig nezzuk az akciokat. Lidl, Aldi, ASDA tobbnyire. De amugy durvan megy fel mindennek az ara. Amennyivel emelik a fizut evenete es plusz lenne na annyival megy fel minden ara igy sosem lesz jobb, hanam csak stagnal az ember.
    Azt megjegyeznem a szamlaknal ennel lejjebb nem lehet menni. Igy is minden evben hivok mindenkit hogy bye bye lelepek es akkor adnak kedvezmenyt vagy maradok azon a szinten ahol voltam. Kicsit vicces de ezt kell csinalni itt. Mindent megteszunk, hogy keves legyen a kiadas de nagyon nehez igy is. Pedig nem is elunk nagylabon. Ha gyerek nem lenne minden okes lenne anyagailag nyilvan.
    Vezetek mindent egy budget kezelo appban, minden egyes szamlat, blokkot ami szerint egy evben tudunk sprolni 4000-et. Na ez az ami a vesztartalek, vagy megy el ha valaki kiesik a melobol betegseg miatt, vagy holiday, vagy hazfelujtas stb. A blokkokat is lefotozom egy appban amiben lehet gyujteni token-eket es a vegen penzre valatani. Tavaly kerestem vele 25-ot. Abbol lett szulinapi ajandek a lanyomnak.
    Masik melot nem talalunk ami mellett ossze tudnank hangolni az eletunk es valaki mindig itt lenne a babaval. Baratok, rokonok nem tudnak segiteni. Egyedul vagyunk.
    Ha megy suliba akkor lesz talan idonk elgondolkozni hogy tovabb, esetleg masik melot keresni amivel tobb lenne a bevetel.
    Minden nap ugy kelunk, fekszunk, hogy nyomni kell, nem lehetunk betegek es mosolyogni a gyerek elott. Bent melohelyen is csinalni, nem reklamalni, kell a melo es bebizonyitani, hogy ertekesek vagyunk nekik foleg igy a brexithez kozelegve nem igen akarunk ugranlni.

    Szoval nem egyszeru az elet itt sem akik vegzettseg nelkul jonnek ki, de pozitivnak kell lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés