Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • esicyhun

    tag

    válasz blakey #83484 üzenetére

    Kezdem azt hinni, hogy két különböző boxról beszélünk, hiába írod le, hogy nálad ez meg az jó, ha az én boxomon nem.
    A HDR hiba nagyon szembeötlő: a legelső bootoláskor feltűnt, hogy iszonyat nagy a fényerő, már maga a boot képernyő HDR-ben megy. Persze ez lehet attól, hogy az én adott típusú tévémmel (LG C8) valamit rosszul kommunikál le. Kábel nem okozhatja, mert próbáltam többel is, ráadásul rövidekkel, hogy még ezt a hibát is kizárjam. Egy csomó idő volt, mire rájöttem, hogy android alatt van bekapcsolva a "HDR always ON". Hogy ez miért befolyásolja a CE beállításait, szintén nem értem. De tegyük hozzá, nem vagyok szakértő.
    A memóriakártya kezelési hiba szintén fennáll nálam, ezt is vagy 4 fajtával próbáltam. Nagyon megörültem, miután egyáltalán találtam olyat, amiról hajlandó volt bootolni. És ugyanúgy írtam ki, mint a régi boxok memóriakártyáit, illetve a pendrájvot is. Utána jött, hogy áramtalanítás után elfelejti, hogy memóriakártyáról kellene bootolnia. Az előző boxaimnál nem tapasztaltam ilyet sem (két db S912, és pár régebbi).
    Írogathatunk egymásnak, de valószínűleg az van, hogy a kettőnk doboza a nevét tekintve ugyanaz, de valamiben biztosan eltér, szerintem hardver és szoftver tekintetében is. A kínaiak abból gyártanak, ami éppen van. :)
    A reboot to libreelec nálam szintén nem működik, úgy tudom ahhoz rootolt rendszer kell. Így kénytelen vagyok fogpiszkálózni. De pendrive esetén csak egyszer kell, ezért maradok annál.
    Szóval, amit leírtam az én boxomra biztosan igaz, és elhiszem, hogy a tiédre nem. De az megint vicces, hogy ugyanúgy hívják őket. Az enyém 4/32-es. A tiéd lehet 64-es, és az más alkatrészeket használ. Nem értem. :)
    UI: a HDMI CEC működik nálam is, csak én nem szeretem, ezért próba után kikapcsoltam.
    (Ui2: A lényeg, hogy ezzel a boxszal folyamatosan szívok, míg a korábiakkal nem volt ilyesmi.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák