Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz atillaahun #14948 üzenetére

    AtHoS, atillaahun:
    Köszönöm az instrukciókat.
    A gépemet (5900x) alapvetően többszálas műveletre használom (munka, video encoding, etc) ezért picit módosítottam az eljáráson az egyszálas teljesítmény rovására.
    Indulásként 80fok limit, LLC Mode 4 (Mode 3 az ideális, de hagyom picit esni) a CO minden core-on nulla és offset -200mV van beállítva. Ezzel megközelítem a fix allcore 4400MHz/1.144V párost, amit már egy ideje használok és Prime95/Y-Cruncher párossal már ki van tesztelve, munkánál is stabilan teljesített. Picit ugyan magasabbak még a VCore értékek, de a boost miatt ez nem baj egyelőre. Ez után fogom szálanként csökkenteni a CO értékeket, amennyire lehet.
    Úgy tűnik, ez nem lesz majd gyors művelet. :)
    Aztán maradnak a tesztek újra.
    Reményeim szerint a munkán kívüli feladatokra (munkánál stress-test-hez hasonló a terhelés, majdnem prime95 szintű) magasabb boost értéket kapok majd, mint az eddigi fix 4400MHz. Pl: video encoding esetén a sok i/o művelet miatt biztosan nincs akkora terhelés a cpu-n, gondolom ott majd emelkedni fog az órajel. Az egyszálas teljesítményt elengedtem, akkora lesz, amekkora. Az eddigi fix 4.4GHz szintet biztosan hozni fogja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák