Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yoghurt13

    újonc

    Sziasztok,

    Problémám akadt a következő két memória kittel, CMK8GX4M2B3000C15 és CMK8GX4M2B3000C15R, egyedül színkülönbség van, de minden megegyezik rajtuk, a verziószáma VER 5.20.
    Ezeket egy ASUS Strix B350-f lapkában használom/használnám, és a Memória QVL ben szerepel mint 2 modulos kompatibilis.

    Szóval a probléma a következő, ha csak 2 modult használok akkor sima ügy a boot 2933mhz en, ha keverem a két szín moduljait akkor egy kis csipogás után szintén elindul és stabil, viszont ha mind a 4 modult egyszerre használom, akkor 2933mhz egyántalán nem bootol, és mikor visszaáll alap 2133mhz akkor instabil az egész rendszer, kékhalál, driver hibák, minden egyéb.

    Amiket eddig kipróbáltam azok a következők:
    - BIOS frissítés | BIOS Rollback | Modded bios és mindent amit ezalatt leírtam mindegyik biossal amit próbáltam
    - Kézi timing beállítás erre 15-17-17-17-35
    - Kézi DRAM Voltage 1.350
    - VPP_MEM Voltage állítgatás
    - VTDDR Voltage növelés
    - SoC voltage 1.1v
    - ProcODT 60ohm
    - CMD 2T
    - CLDO_VDDP 965 és 975
    - Memory interleaving mode channel
    - Lazább timing 16-18-18-18-40
    - DRAM Voltage 1.380v tól 1.400v ig
    - Többi timing kézi beállítása amit a D.O.C.P. nem állít be de az SPD-ből kiolvasható
    - CPU LLC és SOC LLC regular tól extreme ig
    - 2800mhz - 2133mhz ig instabil random BSOD-kkel, vagy driver hibákkal (Ismétlem 2 modullal stabil és nincs ilyen hiba még 2933mhz en sem)
    - Memtest mindegyik modullal külön és együtt, nincs hiba

    Valakinek van még egyéb ötlete hogy mit tehetek még ezeken kívül?
    Esetleg valami konkrétabb érték amiket állíthatnék?

Új hozzászólás Aktív témák