Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    Hi

    Érik már egy ideje a platform csere (I5-6600K+Z170 Fatal1ty K4), csak vártam az új intel procikra, de ilyen árak mellett lehet kihagyom.
    Haver már régóta rágja a fülem, hogy akkor cserélek e vagy sem, mert vinné a jelenlegi cuccaimat.
    Szóval lehet most akkor meglépném a cserét, és mivel intel kilőve a horror árai miatt így maradna az AMD-s konfig.
    Nézegettem a teszteket, és a 2700x FPS-ben is előrelépés lenne a mostani I5-höz képest, még úgy is, hogy ugye némileg kevesebb FPS van mint ha Intelre váltanék.
    Remélhetőleg ez majd a Zen2-vel változik, akkor max cserélnék arra, ha megérné.
    Amúgy egy 2700x + x470 kombó lenne véve. (Asrock K4 valószínüleg).
    Jelenleg egy Corsair LPX 3000/C15 kitem van (CMK16GX4M2B3000C15) nem tudom, hogy ez hogy menne az új konfigba, lehet jobban járnék ha ezt is eladnám havernak, és vennék egy másik kitet.

    Ezeket néztem:
    1: G.Skill 16GB 3400MHz RipjawsV DDR4 RAM KIT (F4-3400C16D-16GVK)
    2: G.Skill 16GB /3600 SniperX Urban Comuflage DDR4 RAM KIT F4-3600C19D-16GSXWB

    Utóbbit elsőre ki is szórtam a "kalapból", de aztán láttam itt picivel fentebb egy linkelt táblázatot ( ezt ) és itt egész alacsony időzítésekkel is képes menni.

    Van valakinek ezzel a 2 rammal tapasztalata, vagy van e olyan memória ami 99%, hogy menne 3000 vagy e feletti órajelen?

    Válaszokat előre is köszi.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz hokuszpk #6135 üzenetére

    Megnéztem, de bőven alatti, majd 3 éves a szett akkor vettem amikor a jelenlegi konfigot.
    Közbe láttam itt a topik összefoglalóban, hogy felejtős

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Shkiz0 #6144 üzenetére

    És ezek közül használja valamelyiket itt valaki?
    Ezeket néztem:
    1: G.Skill 16GB 3400MHz RipjawsV DDR4 RAM KIT (F4-3400C16D-16GVK)
    2: G.Skill 16GB /3600 SniperX Urban Comuflage DDR4 RAM KIT F4-3600C19D-16GSXWB

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz grabber #6164 üzenetére

    Azt csak azért néztem mert vagy 20 hsz.-al fentebb linkelt valaki egy táblázatot, ott van több ilyen KIT is ahol C16-on mennek.
    Táblázat

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    Pfuu srácok nem tudom mi legyen :D
    2 napja csak teszteket, meg yt videókat nézek, hogy mi legyen Intel vagy AMD.

    AMD mellett, az szólna, hogy olcsóbbra jövök ki némileg, és talán reménykedni lehet benne ha jön jövőre a Ryzen 3000-es sorozat akkor már legalább hozzák az 8/9xxx szériát. De ez utóbbi csak spekuláció ugye.
    Ezen felül ott a fekete leves, hogy ramokra még mindig finnyás, még ha nem is annyira mint az első generáció esetén.
    Plusz kövezzetek meg, de kicsit olyan érzésem van, hogy az AMD-s lapok fapadosabbak mint az Intelnél.
    Pl. ha Intel mellett voksolnék mégis, akkor a Gigabyte Z390 Aorus Master lapot néztem ki, na most itt X470 esetén nem is igazán láttam ilyesmit. Talán a Giga x470 Aorus Gaming 7 WIFI.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #6198 üzenetére

    Igazából az, hogy az új 8/8 de főleg a 8/16 proci eléggé "eszi" a VRM-et.
    Volt teszt ahol egy felső kategóriás Z370-t fektetett 2 vállra a 9900K.
    Ingadozott a fesz, ergo így stabilitás problémák léphetnek fel. Így több feszt kell adni, ami miatt melegszik a proci, és a VRM is, és mondhatni ez picit ilyen ördögi kör.
    De röviden minél jobb a tápáramkor, annál stabilabban tudja tartani a kiválasztott feszt.
    Régebben a 2/4 magos időkben ennyire ezek nem számítottak, kb egy kenyérpirítóban is ment az OC.

    Már most 9900K-t vennék, hogy megint pár évre letudjam a fejlesztést, mint amikor vettem a jelenlegi Z170/6600K kombót. De jelenleg ugye eléggé overkill az intel árazása a hiány miatt.
    Így most csak egy 9700K-t vennék, és jövőre ha lentebb mentek az árak akkor esetleg egy 9900K-t.
    Illetve tegyük hozzá azt, hogy én nettóban kalkulálok, mivel van lehetőségem vásárolni így.
    Az egyértelmű, hogy akár 2700/2700x lenne a jelenlegi procimhoz képest érezném az előrelépést, és több FPS-em lenne, bár tény és való, hogy nem annyi mint ha Intel mellett döntök.

    Lehet venni kéne egy X470 Taichi-t meg egy 2700 vagy 2700x-et (bár tuning esetén talán az X felesleges, ezen is lehetne nyerni kb 9-10K-t) és kalap kabát :)

    Nagyjából számolgattam, és sokkal olcsóbban jövök ki a Ryzennel még így is amúgy.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz DeckardCain #6202 üzenetére

    Nálam is régi a ram, és szintén micron, de annak cseréje nem gond, mert gyakorlatilag ráfizetnem sem kell, úgy tudom cserélni.
    Mivel megint pár évre tervezek, nem feltétlen a lapon akarok spórolni.
    Tegnap még megfordult a fejemben egy olyan verzió is, hogy maradna a Giga Aorus Z390 Master + mellé veszek átmenetileg egy 8600K-t. Ugyanis nem tudom miért, de utóbbi ára nem emelkedett annyira drasztikusan mint pl a 8700K esetén ami most majd 40.000 hosszabb nettó nagyker áron is mint 3-4 hónapja.
    A 8600K-hoz hozzá tudnék jutni 68000-ért, és később ha tavasszal meg ha beállt a termelés akkor jöhetne a 9900K, vagy akár ha jól sikerül a Ryzen.
    Szívem szerint amúgy semmit nem vennék most, mert ki kéne várni, mivel kb mire itt az új 3000-es sorozat, addigra az árak is mérséklődnek a kék oldalon, és akkor könnyebb lenne eldönteni mire váltsak.
    Csak most haver már rágja nagyon a fülem rég, és egybe elvinné a jelenlegi gépemet és jó áron tudnék ebből kiszállni.
    Vega64 meg marad amíg nem jön valami erősebb alternatíva, mivel a monitor Freesynces :)

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák