Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Glynch

    csendes tag

    válasz S_x96x_S #2692 üzenetére

    Ez akkor roppant érdekes. Tehát 128ba már nem fértek el. 256ra megemelték az Uefi méretet.
    Az Asus, Asrock, MSI 1db 256os biost kínál, tehát Single Bios.

    A Gigabyte 2x128at kínál és oda van írva h Support for DualBIOS™.... Tehát dual. Bár 128ba elméletileg nem fér el már ennyi minden. Most akkor what? :DD

    (#2691) dubeczka : Ha véletlenül rosszul sikerül egy Bios update. Mert mondjuk rosszkor van áramszünet. Vagy user error, vagy az Asus dob ki valamit ami a te konfigodnak nem fekszik és jön a boot után a nagy feketeség....ÉS nem tudsz eljutni a biosig. Vagy mert egy OC után dob egy hátast a géped és megintcsak nem tudsz eljutni a biosig, sőt meg se nyikkan a vas (nekem már volt ilyen).. Akkor hogyan kerülöd el, hogy a 90 ezres deszkádért a méhbe egy túrórudi árát adják? A dual bios erre jó, van egy backup és tudsz switchelni ha baj van. Nálam deszkánál ez alap. Mert ugyan kicsi az esély, hogy megtörténik a baj, de ha beüt a ménkű, akkor meg nagyon kell és nem bukod a deszkád. Szal arra lennék kiváncsi, ha a te Hero-d single biosos, akkor mivel védekezik a fent említett helyzetek ellen? Érted... a Clr cmos nem sokat ér, ha a factory is kuka véletlenül. Azt vágom, hogy proci, ram nélkül is lehet updatelni a Herot, de ezzel minden helyzet ellen védve vagy?

    Ha esetleg valakit érdekel.. Közben találtam egy ilyet, nem csak nekem tűnt fel a dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák