Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • banderasz77

    addikt

    válasz Land #18639 üzenetére

    Kinyírjátok szerencsétlen procit ezekkel a nagy feszekkel/Mhz-ekkel. Penge élre állítotok mindent, menjen a CPU meg a memó is maxon, persze a SOC is kb 100 m sprintet teljesítsen 24/7-ben. Az alaplap is tekerjen minden paraméterben a maxon.
    Szépen degradàltok mindent. Nem évek, hanem napok alatt. Elfáradnak....

    Régen prime 1 óra teszt és örültünk, rendben is volt minden. Határra tolja a procit.
    Most meg IBT very high meg minden....szerintem fölösleges. Semmi nem terheli a rendszert ennyire a hétköznapokban.

    Mintha a Renault Megane-t egy Formula 1 pályán tesztelnénk 60 körön keresztül szarrá hajtva. Persze, hogy nem bírná szerencsétlen.
    Az utcán meg el megy 15-20 évig is simàn.

    Ez csak abból jött, hogy a beton stabil 3,9-re lőtt konfigom (játék, net, kodi, zip, youtube, stb, prime, superpi,) IBT avx very high mellett mindig a 2. kör után kiírja, hogy hibázott, de ne izguljak mert ez extreme teszt.

    Ez csak egy saját vélemény..

  • Qkackca

    őstag

    válasz Land #18639 üzenetére

    1,35V-on stabil volt? Nem biztos hogy a te példányod a te lapodban tudja azt ami másnak ment.
    Nekem pl nem megy az 1,2V - 4Ghz, csak a 3,8Ghz, igaz nem mentem végig a finomhangolási lépcsőkön. Feljebb meg nem akarok menni gyári hűtéssel.

    #18640: fizikailag raktad újra vagy csak a rendszert telepítetted újra?
    Amúgy ott a Bus Interface mellett a kis kérdőjel, kattints rá, elvileg frissíti a busz adatokat.
    Cpuz is kiírja a pci sávszélt, ott is annyi? Amúgy pedig nemhiszem hogy a pciex x8 vs x16 miatt lenne nagy lag. Milyen játék milyen beállítás és mennyi az a nagy késleltetés amúgy?

    http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

Új hozzászólás Aktív témák