Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Albigator

    őstag

    válasz Beretvás #4532 üzenetére

    és (#4533) Atla és (#4535) TRitON

    Azért veszem azt h a lap a szűk keresztmetszet, de persze nem biztos, mert scomcomputer kolléga, orosz fórumot olvasgatva írta nekem, h az Asus Prime B450 Plussal 4 Ghzet hoztak ki az emberek de vmikor az se volt stabil.
    Na ezt alá tudom támasztani. Auto fesszel ez se volt jó, mert a Prime Small FFT hasalt el 1 óra 5 perc után.
    4 GHz +1.1125V offsettel voltam stabil, de itt van részletesen [link]

    XFR-el meg van az 1 mag 4.2 GHz is, és ezt minden magnál tudja csak külön-külön természetesen.

    De ha nem a lap a szűk, akkor az miért van, h sima 2600-al vkinek meg van a 4.1 GHz, nekem a 4.05 GHz se 2600X-el?! Jó persze lehetne jobb hűtésem és házam.

    Na de mindegy, döntöttem: maradok az XFR + PBO kettősnél.
    Amihez végeztem egy kis RAM beállítást is.
    Egyenlőre csak 3266 MHz de itt a lényeg h sokat faragtam a Trfc értékeimből (560 volt ez 3200MHz mellett XMP profillal) és nem kellett feszt emeljek és maradt a CL16:

    IBT Very High 10 run.

    Small FFT 1.5 óra

    Meg van átlagban a 39.5-es szorzó így is ami tulajdonképpen majdnem az all core 3.95 GHz.

    Kipróbálom még a 3333 MHzet is, csak ott már feszt kell emeljek 1.35V-ról 1.365V-ra.
    A fölé már tuti nem megyek mert a safe beállítás szerint az már CL17 lenne...

    Eddig ki lehet jelenteni, h Hynix C die-al is lehet használni a Dram calc-ot és a tampont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák