Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Francia91

    veterán

    Üdv!
    Több évnyi WorkStation laptop (ThinkPad W500, EliteBook 8560W és Dell Precision M6600) használat után összeraktam magamnak egy Ryzen 2700X alapú gépet. A cél videoszerkesztés (Vegas Pro, a motoros túrákon felvett GoPro felvételek szerkesztése, összefoglaló videókká), meg némi játék.
    A konfig röviden:
    - ASUS Prime B450 Plus alaplap
    - AMD Ryzen 7 2700X CPU
    - Be Quiet Shadow Rock TF2 hűtő
    - 2x8 GB DDR4 G.Skill 3.000 MHz RAM
    - Gigabyte 512 GB M.2 2280 NVMe SSD
    - 4 TB WD Blue 3,5" HDD
    - Be Quiet Straight Powwer 11 650W tápegység
    - Sapphire Radeon RX580 8 GB Nitro+ (Special Edition) VGA
    - TP-Link Archer T5E WLAN kártya (PCIe)
    - Silverstone Grandia GD09-es házikó
    - 2x80 mm és 3x120 mm Arctic ventik házhűtésnek

    A gép alapjáraton hangtalan, íme a ventifordulatok:

    Valamint a konfigról egy összegző képernyőmentés:

    Tapasztalatok:
    Játékban a SnowRunner és a War Thunder szerepel részemről. Mindkettőt viszi stabil 60 FPS-sel FullHD-ban közel a legmagasabb beállításokkal.... Ezt a két játékot sosem láttam még ilyen szép minőségben, a Dell Precision M6600-asom Quadro kártyája a közepes beállítások alját tudta csak hozni 40-50 fps között.
    Vegas Pro-ban a videorenderelés meglepően gyorsan halad, nagyon tetszik :)

    Hőmérsékletek:
    2 óra Prime 95 alatt a proci nem ment 64 fok fölé, a Be Quiet CPU hűtővel (mindeközben a CPU hűtőnek teljes terhelés alatt is alig van hangja), a házventik felpörgését jobban hallani a CPU hűtő hangjánál. Játék alatt pedig 53 fok a plafon a 2700X-nek ezzel a hűtővel. Tuning semmi, minden alapbeállításon ketyeg. A gyári hűtőt nem próbáltam, eleve ezzel a Be Quiet-tel terveztem, és együtt vettem őket. De úgy látom, hogy egy jó hűtővel nem olyan melegedős proci ez.

    Összességében mind teljesítményben, mind hőmérsékletek terén megvagyok elégedve ezzel a konfiggal, és procival, hozza azt, amit elvártam tőle :)

    Fateréknak korábban építettem össze egy Ryzen 2200G-s MiniITX gépet, méretéhez és árához képest az is egy gyors és aránylag halk masina :)

    Pár kép a gépről

    [ Szerkesztve ]

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Új hozzászólás Aktív témák