Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raggie

    őstag

    válasz Bib #11591 üzenetére

    Mivel én alapvetően szeretem a csöndet és azt vettem észre, hogy ígyis-úgyis kicsit forrófejűbb az én Vegám mint az átlag(amellett, hogy nem egy tuningbajnok, mert alap órajel mellett is alig lehet alulfeszelni) ezért relatíve magasra hagyom melegedni mielőtt felnyomom a ventiket 50% fölé, mert ott kezd el hangjuk lenni.
    Cserébe a házam ventijeit is eléggé jól felpörgetem akkor már(az a jobb oldali SpeedFan grafikon). Noiseblocker házventik még ilyenkor is űrhető hangot adnak, és bitangul jól szellőztetve van a ház. Ja és így nekem a zero RPM mód is működik, tehát a grafikonon is látható 43 fok alatt nem pörögnek a VGA ventik.

    Ezzel a görbével olyan 72-80 fok közé áll be a GPU-m általában huzamosabb játék alatt, a játéktól függően. A VRM-ek 80-86 fok körül alakulgatnak, a HotSpot meg 92-96 körül(mindezek maximum értékek persze).
    Ez gyári órajelekkel és -10/-30 mV-al a két utolsó P state-en, +20% power limittel, kb 260-270W-os max VGA fogyasztással.
    Sajnos az ASUS Strix Vega 64 hűtése(meg az én egyedem) ennyit tud. :)
    Ez a hűtés Vega56-nak még pont tökéletes szerintem, de Vega64-nek már karcsú kicsit...legalábbis ha kicsit meghúzná az ember a bajszát akkor már tuti. :D

    [ Szerkesztve ]

    Clint Eastwood FTW

Új hozzászólás Aktív témák