Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarioAna

    senior tag

    Sziasztok.
    Adott egy RX570 4GB OC (ASUS ROG Strix)
    Friss win reinstallnál csak a VGA drivert raktam fel (eszközkezelős illesztőprogram frissítése, mert a driver only módnál restart után nem igazán akart végigmenni), mivel az előző telepítésnél random fagyott mindenhol is (vagyis nem fagyott meg, csak egyszercsak megállt a kép, a hang ment tovább, asztalra vissza még kijutottam, de pl.: a feladatkezelőt már nem hozta fel és csak restart után működött). Főleg streameknél fordult ez elő, de néha játékoknál is. Menet közben egyszer updateltem a legújabb adrenalinra, utána hiába rollbackeltem már mindenhogy instabil volt a rendszer, ezért nem raknám fel a plusz csomagokat, ha nem muszáj.
    Jelenleg a legfrissebb csomagból van fent csak a VGA driver, viszont a setup része egy 1440p-s 144Hz-es monitor freesync-kel (Dell S2719DGF - Displayporton). A monitor menüjében be van kapcsolva a freesync, de pl.: Rocket League-ben screen tearing van, ha nem kapcsolom be a vysncet ingame.
    Olvastam olyan redditen, hogy az AMD Adrenalinban is be kellene kapcsolni a FS-t, hogy teljesen menjen - de találtam olyan véleményt is, hogy elég a monitoron :D. Mi az igazság, hogy tudnék meggyőződni róla biztosan, hogy aktív a FS?
    Az FPS megvan ingame, 144 és 72-vel is van tearing, a monitor OSD-je végig 144Hz-et ír mindkét esetben.
    Köszi előre is az infókat!

  • MarioAna

    senior tag

    válasz bobalazs #45512 üzenetére

    Lehet félreérthetően fogalmaztam. Teljesen friss windows reinstallom volt most és direkt raktam fel driver only módban (ami végül eszközkezelős módszer lett, de egyikkel sem rakja fel az AMD Adrenalint, szóval a végeredmény ugyanaz). A régebbi windows állapotban voltak a random fagyások. Adrenalin nélkül be van vajon alapból kapcsolva a freesync, vagy az mindenképpen kell hozzá?
    RL-ben az a baj, hogy vsync teljesen megszünteti ezt (72 és 144FPS-sel vajsima a kép, semmi tearing), cserébe input lag jelenik meg és maga az egész játék érzése lassabb lesz.

  • MarioAna

    senior tag

    válasz Beretvás #45514 üzenetére

    rápróbáltam még tegnap CS:GO-ra, ott nem volt semmi screen tearing (150-300 FPS között ugrál). Az a baj, hogy a monitor beépített OSD-jéből nem derül ki, hogy mit hogyan kompenzál (fixen 144Hz-et ír amikor DP-n vagyok, nem a pillanatnyi FPS-t). Gyakorlatilag nem tudom megmondani, hogy működik-e a freesync vagy nem :D. Minél többet kutakodok utána, annál inkább ellentmondásos infókat szedek össze (driver+monitor, vsync befolyás).
    Kicsit off, de rá van kötve egy Xbox Series S (HDMI 2.0), ott nem látok semmi szétesést alacsony FPS-nél sem (vannak gamek amik csak 30FPS-sel futnak, a monitor 120Hz-re van állítva és folyamatos a játékélmény). Gondolom abban az esetben akkor működik a Freesync (bár ugye ott más a driver).

  • MarioAna

    senior tag

    válasz creation #45783 üzenetére

    Asus ROG RX570 OC 4GB.
    Teljes gyalulás (AMD driver remover tool, csökkentett módban remove és utána ugyanúgy csökkentett módos 20.11.2 drivert telepítés. BIOS-ban XMP profilok kikapcsolásával próbáld meg utolsó reményként. Nekem így megy most stabilan, bármi újabb driverrel szarakodott (random fagyások Chromeban/Firefoxban is YT/Twtich alatt, illetve ingame hang beakadás és utána "start menü nem működés/tálca csak dísznek van effektus" volt :D .
    Mindez akkor jött elő miután frissítettem 21.4 verzióra még május-április környékén). Sehogy nem tudtam megoldani, meguntam és win reinstall után + jó pár órányi reddit kutakodás után (adott Radeon Software kiadások kommentjei között érdemes olvasgatni) ez tűnt az aranyútnak. Valakinek jó a 21.6.1 is, de én nem mertem kockáztatni, mivel minden jól működik ezzel. Kopp-kopp.
    Következő VGA-m biztosan NV lesz, emiatt a driver szarakodások miatt (remélhetőleg 1-2 évig még kihúzom ezzel és akkor már nem kell majd 3 gyerekes CSOK-os hitel egy középkategórás kártya vételére).

Új hozzászólás Aktív témák