Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz paprobert #45975 üzenetére

    +1
    És egyben ide is válasz: #45974 thorex

    Szinte biztos, hogy nem szoftveres.
    +
    Feltételezésem szerint nem a VRAM hibája. Ha az lenne, akkor kisebb/nagyobb random képi szeméttel/hibával találkozhatnánk. A hiba viszont feltűnően konzisztens és objektumok kiterjedtségű.

    Ilyen jellegű hibával akkor találkoztam, mikor a GPU nem futott stabilan, hibamentesen.
    (Nálam a jelenség az volt ilyen ebben az esetben hogy 1-1 textúra/objektumok/felület elszíneződött, minden más viszont hibamentesen nézett ki.)
    Hasonló anomáliák feltételezésem szerint azért ismétlődnek, mert eleve a GPU küldött rossz adatokat a VRAM-ba, majd azokat több obejktumra visszaolvassa, ezért ismétlődik meg ugyan az a hiba konzisztensen. A VRAM pedig "pacekol" :DDD tárolja a hibásan generált adatokat.
    A hiba ott keresendő szerintem, hogy a GPU bizonyos része nem bírja a tempót vagy túl van melegedve.
    A hiba kinézetének a különbözősége az ő és én esetemben pedig az, hogy egyik másik chipletnek, melyik területe a gyenge láncszem a stabilitásban. Mindegyiknél más és más lehet ez a terület.
    Nálam elszíneződtek az objektumok, nála meg fekete-átlátszó.

    A lényeg, hogy ez erősen esélyes GPU nem pedig VRAM.

    + Gyári BIOS kell, de nem a netről, hanem a gyártó supportjától.
    + Tesztelni lehet hogy ezután defaulton stabil-e és megfelelőek-e a hőmérsékletek.
    Könnyen lehet, hogy nem szellőzik elég jól a rendszer. De az is előfordulhat, hogy GPu chipen nem megfelelő a hűtés. Szóval ha defaulton nem stabil, akkor VGA szétszed és a hűtést ellenőriz: illeszkedés, egyenetlenségek. Ha már szétszedi, újrapasztáz.
    + Ha ezek sem segítenek, akkor már gyárilag szar volt a kártya és lehet undervoltolni, hogy életben tartsa.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák