Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz MasterMark #42024 üzenetére

    Ezek szerint én vagyok teljes képzavarban, igaz amióta megvettem a monitort túl sokat nem foglalkoztam a dologgal mert majd 2 hónapig egy memóriahiba szívatott és voltam miatta tiszta ideg.
    Értelmezésemben a V-sync az a vertikális szinkronizáció amivel nem lövök nagyon mellé szerintem. A FreeSync szintén az csak pluszban adaptív, dinamikus. Mivel a játékokban nem lehet külön a FreeSync-et bekapcsolni ezért gondoltam arra, hogy akkor ez biztosan úgy működhet, hogy amennyiben a monitor támogatja azt és be van kapcsolva mind monitor mind pedig driver oldalon és játékon belül is be van kapcsolva a függőleges szinkronizáció (V-sync) akkor már csak a modernebb és driverben bekapcsolt adaptív FreeSync szinkronizációs eljárást fogja használni nem pedig az 1000 éves simát. Szóval akkor a V-sync-et nem kell használni, ki kell kapcsolni és a max. képkockaszámot kell belőni 1-el a monitor max. frissítési frekvenciája alá, esetemben a 75Hz-es monitor esetén 74FPS-re ha jól értem. Ha ez így működik akkor rendeben, de mi a helyzet azokkal a játékokkal ahol nincs lehetőség játékon belül limitálni a max képkockaszámot? Marad valamilyen 3rd party alkalmazás bevetése pl Rivatuner, vagy a Radeon Chill-ben korlátozzam a max képkockaszámot vagy hogy?

Új hozzászólás Aktív témák