Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Devid_81 #14021 üzenetére

    De lehetséges, nem ez az első AMD kártya amin megdöglik a RAM az OC-tól!

    Amúgy meg mi értelme a penge élén táncoltatni a RAM-okat? a full alap 2000MHz és a kicentezett 2150+FT között játékokban van kb 2-3.FPS eltérés ezért mi értelme ennek?

    Inkább a GPU-nak adj +50MHz-et azzal többet nyersz játékok alatt!

    Az MSI-t meg kerülném a helyedben, inkább kérj egy DEVIL-t vagy SAPPHIRE NITRO-t helyette!

  • BeZol

    őstag

    válasz Devid_81 #14021 üzenetére

    Sztem nem VRAM lesz az, hanem GPU :U
    Ezt csak azért mondanám, mert az RX 6800 XT-mmel bányászni tudok, de windowsban is szemetel, és ahogy állítgatom a GPU-órajelet úgy szemetel kevésbé/jobban, de mindenképp szemetel.
    Az RX 6800/6800 XT/6900 XT esetén van memória-korrekció, itt nem látsz a memória-OC miatt szemetelést, mert szimplán kevesebb lesz az fps és kész (vagy kifagysz).
    Ilyen artifactolgatás a GPU miatt van csak a fenti 3 kártya esetében. (6700 XT passz)

    Az RX 6600/6600 XT esetén viszont nincsen ilyen memória-korrekció, ott csinálhat szemetelést a memória-OC miatt :K (tudom, mert 3db 6600 XT és 1db 6600-as járt nálam és tesztelgettem a memóriák határait és ha sok volt neki, akkor windowsban már artifactolt)

    A lényeg, hogy a GPU-chippel lesz sztem a baj, azt a kártyát vissza kell küldeni, a Gaming X és Z Trio kártyákat meg el kell felejteni inkább.

    DroiDMester:
    hát irigykedek is, hogy nincs ilyen hűtésem (nem is férne el per pillanat a lakásban), mert eléggé egyértelmű, hogy a sima Devil-em stabil teteje a 2650-2750MHz benchek és játékok alatt (Forza Horizon 5), efeletti már instabil több fesszel is, de 2675-2775ig el lehet tolni.
    Az Ultis pedig esélyesen 2850-2950-en lehet stabil, efelett bench-stabil 2885-2985-ig.

    Szóval az átlagosnál jobb sima 6900 XT chipre ráver 200MHz-et, ami a FH5 benchmarkban ki is jön, tehát 91 vs 100fps.
    Tehát aki le tudja jól hűteni, annak +10%-ot hoz tuning vs tuning-ban az Ultimate chip, ami azért elég markáns különbség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák