Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Televan74 #260 üzenetére

    Jövő héten már majd szolgálhatok pár infóval :)
    De most sokkal fontosabb dolgok vannak előtérben, mégpedig hogy cseréljek egy B550 + 5800/5900-re vagy sem :D
    Nézegetem itt már egész este a teszteket, de nem tudok dűlőre jutni.
    5900 kiesni látszik a képből, mert baromi drága és 185K-t nem adnék érte még nettóban sem.
    5800 kb ugyanazt hozza játékokban mint az 5900X, de ott meg már a tudat kezd zavarni, hogy ha már váltanék a 9700K-ról, akkor legyen előrelépés márpedig ha a magszámot nézem úgy nem lenne, csak az SMT-t nyerném meg.
    Összességében azért a 9700K is bőven jó még, de ugye AMD karit akarok valahogy a 3080 nem fogott meg, és ott meg ugye jönne még pár % előny ha minden AMD lenne.
    Külön külön elhanyagolható, de ha minden pluszt összeszámolunk akkor talán 15% előny is lehet az meg azért nem kevés talán.
    Lapnak B550-F vagy E Asus-t néztem, bár évek óta Asrock lapjaim vannak, de olvasgatva ph fórumot asrock lapokat AMD esetén annyira nem ajánlják, max a Taichi jöhetne szóba az meg kicsit húzós már. Tudom mindenki nyomatja a Tomahawkot is, de valahogy MSI nem jön be bios szinten.
    A fenti 2 Asus-ról viszont jókat olvastam, a lap csere kb 1-1 meglenne (nettó miatt) igazából a procira kéne rádobjak. Ram meg adott már Patriot, B-Die, igaz SR de ha úgy van később cserélhetném DR-re.
    Szóval nem tudom :D

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák