Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz bobalazs #21269 üzenetére

    Igazan fullosra akartam megcsinalni, szoval az van, h:
    - van a gepben ket 1 TB-os NVMe SSD, az integralt GPU (7950X-ben) meg a 6900XT
    - NVMe1-en fut egy Linux
    - qemu alatt csinaltam egy virtualis gepet, amire telepitettem egy Windows 11-et
    - a Win11-es virtualis gepnek atpasszoltam NVMe2-t (az egesz PCIe eszkozt), es tovabbi 6 PCIe eszkozt (RX6900XT 3 eszkoz, a videokartya USB hub-ja meg 1, a videokartya HDMI/Displayport audio eszkoze meg 1, es meg van valami)

    Ezeket a mai modern platformok egy-az-egyben oda tudjak adni a virtualis gepnek, es full sebesseggel mennek. A CPU, halozat, egyebek meg vannak osztva a Linux meg a Windows kozott.

    Ezek utan raraktam egy monitort az RX6900 USB-C kimenetere, a monitorra radugtam egy extra billentyut es egy egeret. Igy ugy nez ki, mintha ket fuggetlen gep lenne az asztalomon, az egyik egy 16 CPU magos, RX6900-as Windows 11, a masik meg egy 32 magos, iGPU-s Linux. Mindkettobol ki lehet facsarni kb. a full teljesitmenyt, mikozben valojaban egy gepen megy a ketto :)

    Ja, es extra vicc: mivel a Windows is egy fizikai SSD-n van, ezert siman at lehet bootolni Windowsba virtualizalas nelkul is, ha valami miatt az kene :)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák