Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitee

    aktív tag

    válasz gaspargeri #3977 üzenetére

    Szia!

    Én is tapasztaltam ilyet, és egy nagyon furcsa dolgot vettem észre. Először a BF5-nél tűnt fel, hogy hiába a 100-140fps valamiért olyan fura az egész. Néhány játéknál a töltő képernyők vibrálnak is. Kikapcsoltam a monitoron a Freesyncet és megszűnt az egész. Teljesen simán mennek a dolgok. Szoftveresen be van nyomva. Igy elvileg nem megy a Freesync, gyakorlatilag nem látok változást azon kívül, hogy amikor mozgatom a kamerát, nincs az a fura "lag", teljesen simán mennek a dolgok, nincs mikrolag, akadás, nem esik szét a kép... Fura.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz elder troll #4194 üzenetére

    Nekem ha tartományon belül van az fps akkor is csinálja.
    De én Sundesz-el ellentétben azt vettem észre, ha be van kapcsolva a játékok nem mennek olyan szépen. Az fps megvan bőven, de van egy fura érzés miközben mozgatod a kamerát, főleg gyors fpsnél, ilyen után húzás vagy mikrolag szerű dolog . Ha kikapcsolom, a flickering is megszűnik, meg a fura "tearing" vagy nem is tudom minek hívjam. Érdekes viszont, hogy hiába ki-be kapcsolgatom a Freesyncet nem látok képtörést. Ha ki van kapcsolva mikor kellene látnom, hogy szétesik a kép? Elvileg ha bevan kapcsolva akkor a tartományokon kívül. De ez a flickering mindig jelen van.
    Nekem egy AOC C24G1 van.
    Neked megszűnt ha chillen belül alálőttél a max fpsnek?
    Fortnitenál próbáltam de nem segített.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van nekem is egy Sapphire Pulse 5700xt kártyám.
    Nekem szerencsére nem nagyon van problémám, Overwatch, BF5, Exodus, Siege akadás mentesen mennek.
    A Rise Of The Tomb Raider néha beakad sajnos. Kívácsi voltam, így benyomtam a Wattmant alatta. Csak az auto undervoltot kapcsoltam be eddig, semmi mást nem csináltam a kártyával.
    A kép elején azt látni, ahogy leraktam tálcára, aztán 1 nagy akadás, majd egy kötélen csúszásnál még egy kicsi. Nem vészes, nem sokszor akad, de azért zavaró tud lenni, mert összességében jól megy. Látni, hogy a venti is össze vissza nyújtja a teljesítményt.
    A másik képen is látni a kisebb akadozásokat, vagy a teljesítmény ingadozását.
    Mit gondoltok ezen lehet valahogy javítani? Vagy ezek a "görbék" normálisak? Vagy ebből nem lehet semmit megállapítani?
    Előre is köszönöm.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz raczger #4316 üzenetére

    Szia, nekem is Sapphire Pulse kártyám van. Nálam is 875Mhz Wattmanban, GPU-Z 1750.
    Ha a monitort 144hz alá állítom akkor nálam is 100Mhz-re veszi vissza, 144-en rögtön visszaáll.
    Most megnéztem neked, olyan 2 óra játék alatt max 92 fok volt memória, de ez pár másodpercig, a max ami többször is volt az 90. Az átlag olyan 86 fok volt.
    Idle pedig 58-60 fok most játék után, hogy kiléptem.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz kocsiska15 #4649 üzenetére

    Erről korábban páran már írtunk. 144hz-es monitornál mindenkinek ennyin megy alapból a kártya memóriája. Ha a képfrissítést átállítjuk 144 alá akkor beáll 100mhz-re, ahogy nálad is.
    De lehet a képernyő legnagyobb frissítését nézné? :F
    Elvileg ez normális, gyakorlatilag meg nem tudjuk. Így alapból 60fok körül van a ram, terhelés alatt nálam 90 környéke.
    Keress vissza kicsit, írtunk róla pár hszt.
    Apex nálam nem megy le olyan kevés fps-ig, igaz nekem XT van meg csak 1080p, szóval ez nem releváns.
    Vsync-et kapcsold ki, egy paranccsal pedig ki lehet íratni a valós fps-t, nekem az origin csak 144-ig írta alapból.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz kocsiska15 #4652 üzenetére

    SzobiG:
    De jó :D akkor össze vissza van a dolog mindenkinél úgy látom... Nekem Sapphire Pulse van, aki írta, hogy neki is maxon megy, ugyan ilyen kártyája volt ha jól rémlik, de Sapphire az tuti.

    kocsiska15:
    Szerintem igen, majd megnézem nekem mennyi van, de 1440p-be normális, bár attól is függ milyen grafon játszol, na meg a kártya se XT hanem a sima. Szóval szerintem az fps oké.
    Érdekes a freesync téma. Nekem is AOC monitor van, és sok játéknál van Background Flickering. Villog a töltőképernyő, meg a játék is sokszor. Ha kikapcsolom semmi baja. Ez is hektikus, kinek van, kinek nincs.
    Azt vettem észre, hogy ahol át tudja lépni a max képfrissítést, jelen esetben 144-et a képkocka szám ott csinálja, hiába van játék alatt szinte konstans alatta. Ha valamikor is át tudja lépni villog.
    Erre mondja mindenki az fps korlátozást, játékban, vagy radeon chillben, de nem működik. Hiába korlátozza az ember, valójában nem működik a dolog, sok ilyen posztot olvasni Offi. fórumon hasonló konfigokkal. Aztán lehet mi vagyunk totál gyíkok, és másnak működik...
    Ahol kevesebb az állandó fps, és nem tudja átlépni ott működik a Freesync, vagyis szerintem igen, már én sem tudom. Ilyen játéknál mintha bekapcsolva jobban futna a játék is, kamera mozgatásnál "szmúszabb" az egész. Bár a Metro ahol letud esni 60fps-re már érezni, hogy lassul a dolog, ott már nincs meg az a sima érzés.
    De elég idegörlő, hogy ki-be kell kapcsolgatni és tesztelgetni, hogy melyik játéknál kell vagy nem.
    Hogy most mi nem szereti egymást, azt nem tudom?!
    Vagy a monitor szar? Passz.
    De nem én vagyok egyedül ezekkel a problémákkal.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz beef #4659 üzenetére

    raczger és Tyrel na meg én is erre panaszkodtunk, hogy nekünk 144hz-nél csinálja. Ha lejjeb szedjük akkor normális és visszaáll 100-ra. Desktopon is 875 nálam.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Tyrel #4675 üzenetére

    Köszi szépen a választ.
    Nem tudom nekem miért ilyen, lehet, hogy amit fent írsz amiatt, megmondom őszintén ezt a részét a dolgoknak még nem igazán értem :U
    Marad így, aztán vagy megjavítják, vagy nem. Ha baja van a kártyának majd intézi a gyártó... Ha nem olvasok itt erről, akkor nem is néztem volna, vagy nem foglalkoztam volna vele.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz beef #4677 üzenetére

    DP.
    Nem is próbáltam HDMI kábellel, mivel úgy olvastam, hogy azon nem megy át a Freesync csak a G-Sync!?
    De megpróbálom majd, kíváncsi vagyok változtat-e valamin.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Create. #4679 üzenetére

    hmmm jó tudni, köszi szépen :)
    Viszont felraktam az új drivert. Fortnite nem kicsit akad :D előtte néha néha beakadt, de most elég gáz...
    Többi játékkal is megnézem majd.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz R3laX #4949 üzenetére

    Szia!

    Nekem Sapphire Pulse 5700 XT van, tegnap néztem meg én is a pontszámot, Auto undervolt van beállítva csak, és teljesen ugyan ennyi pont számot kaptam mint te :)
    Legújabb driver, előzőeket nem is töröltem, mindig csak fel a legfrissebb.
    Egyébként a driver törli az előzőeket? Nvidia az törölte, itt telepítéskor nem látok erre vonatkozóan semmi információt.

    Albigator:

    Játék közben amit én láttam maximum az talán valami 1998mhz volt. De lehet elment 2000ig is valamikor

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz ADAM1337 #4986 üzenetére

    Nálam is segített rajta. Előtte ha kiléptem egy játékból, rendesen akadva, szaggatva töltötte be a karakter textúráját a menüben. Meg a játék közben is akadt, pedig bőven 144 felett vagyok én is FHD-ban.
    Most szinte tökéletes. Töltésnél már semmi gond, hibátlan, most nagyon ritkán be-be akad játék közben, de sokkal jobb lett.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Alcsi69 #5215 üzenetére

    Szia,

    Ha max grafikán is akarsz játszani nem multi játékot, akkor szerintem még a 1080p-hez is kevés néha ez az 5700 XT kártya legalábbis 144hz-en. Nekem is ilyen monitor van, de pl. néhány, pár évvel ezelőtti játék se megy ennyi fps-el max grafikán.
    75hz-es monitor jobb választás lett volna nekem is szerintem, az nagyjából megvan mindennél, de egy RDR2 se megy konstans ennyi fps-t ahogy látom a teszteket.
    Sok jaték bőven megy 144-et, de több szerintem ami nem tudja. Eddig Metro Exodusnál láttam lassulást, ahol van amikor megvan a 120-130fps, de van ahol csak 60-at éri el, hiába a Freesync, azért már lehetett látni a képfrissítés miatti "lag"ot. Gondolom az optimalizálás nem igazán az erőssége.
    Fallen Order is inkább átlag 80körül lehet fpsben.
    Ha van Freesync akkor jó lehet, de ez meg vagy működik, vagy nem. Nálam össze vissza működik. De szerencsére eddig az összes jaték folyamatosan és szépen megy a kártyán és ilyen monitoron.
    Egy 1440p 144hz-es monitorhoz már én keveselném. Ott inkább 75-öst vennék.
    De ez csak az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz beef #5394 üzenetére

    Szia,

    Ilyen gondok nálam is vannak, teljesen mindegy mit állítottam a Chillnek.
    Apexban maxon van 180fps is, mégse lehet chillel normálisan beállítani.
    FRTC-ben beállítok 143-at és tökéletes. Chillben pedig egyszerűen folyamatosan túllépi a tartományt amit megadok neki. A monitor 48-144hz között mozog.
    Ezért nem is frissítettem még az új driverre, mert ott pedig kivették az FRTC-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok,

    Eddig semmi komolyabb gondom nem volt a kártyával ami az új géppel jött pár hete.
    A freesync-el vannak bajok, meg játékbeli akadások, de ezen kívül semmi.
    Most bekapcsoltam a gépet, Chromera rámentem, Twitchet megnyitottam majd BSOD.
    Memory Managementre hivatkozva indult újra a gép. Ez ram probléma lenne? Vagy a VGA driver is okozhatja?
    Most újraindult és eddig oké, nincs baja. Fura, hogy 1 hónap alatt kb nulla probléma, se kép eldobás, semmi, most pedig kékhalál.
    Van valami tippetek? Vagy ez nem VGA baj lehet?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz AlienApollo #5446 üzenetére

    Szia, mivel soha nem volt bajom vele, ezért visszakapcsoltam. Mikor elég sokan írták, hogy nekik bajt okozott akkor kikapcsoltam, de a böngésző így nem olyan fluid a szememnek (bár lehet totál placebo), főleg a görgetés, így visszanyomtam.
    Azt mondod ez a hardveres gyorsítás okozhatja ezt a Memory Management hibát? Vagy ez totál random, hogy ilyenkor mivel van gondja?
    Most kikapcsoltam, meglátjuk...

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz b. #5633 üzenetére

    Nekem rendszeresen beáll a kép a Cod-nál, de nagyon random időközönként. Van hogy 1-2 óra alatt csak 1 alkalommal, de van, hogy többször is.
    Konkrétan megfagy egy 5-10 másodpercre a kép, és utána megy tovább mintha mi sem történt volna. Akadozás ilyesmi egyáltalán nincs, talán csak a Single kampányban akad be néha, de a multi hibátlanul fut csak ez az egy gyíkja van, szóval egyelőre ez így jó, aztán remélem javítva lesz :) haha, annyiszor hittem már ilyenekben :U ;]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz padam87 #3299 üzenetére

    Az ünnepek alatt megnéztük a Witcher sorozatot és kedvet kaptam újra a játékhoz, előtte csak PS4-en játszottam vele, és ha már vettem új gépet kiélvezzük, hogy nem 30 fps-el kell játszani.
    Ryzen 5 3600 + SP 5700 XT és olyan stutterek vannak, hogy hajaj, mint ebben a videóban, amire most válaszolok.
    Fps számok megvannak szépen 1080p-ben, de akad a játék elég sokszor sajnos.
    Nem sok komment van itt a játékkal kapcsolatban, de van akinek tökéletes, van akinek akad.
    Esetleg próbálta mostanság valaki? Vagy van akinek előtte akadt, és az új driverek segítettek valamit?
    Még nem raktam fel az új Adrenalint, várok vele.
    De azért elszomorít, hogy egy 5 éves játék is össze vissza droppol... :(

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz arnoldito #5927 üzenetére

    Ahh érthetetlen számomra, hogy valakinek vajsima, valakinek meg akadozik... :((
    De itt majdnem minden játéknál így van a topikban sajnos :DD
    Az új drivert azért nem merem és akartam eddig feltenni, mert egyedül az FRTC-vel bírtam beállítani az fps korlátot normálisan, így sok játékban nincs mikrolag, meg a Freesync flickering se annyira vészes így. Chill nálam nem hajlandó normálisan működni.
    Ezt pedig kivették az új Driverből. Várható vajon a visszahozatala?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz gaben88 #5953 üzenetére

    Nem tudom miért, de ahogyan gaspargeri is írja nekem is akad elég sok játéknál, sőt...
    Hellblade ugyan csak akad, megvan az fps az oké, de az is be-be szaggat néhány percenként egy elég nagyot, van, hogy többször is egymás után.
    Witcher meg elég sokszor, zavaró nekem nagyon.
    Hiába próbáltam a játékok beállításában korlátozni az fps-t 144-re valami fura érzés mindig volt játék közben. Olyan érdekesen futott, ilyen mikrolaggos az egész, nem tudom megmagyarázni de érzed, hogy nem oké valami amikor a kamerát mozgatod.
    FRTC-vel 143-ra raktam az fps-t és eltűnt ez a gond a legtöbb játéknál, és maradt a töltő képernyőkön lévő background flickering, mivel itt elszökik 1-2 ezerig is a képkockaszám, de ezt már kibírom valahogy.
    Gondolom a Freesync tartomány felett van, hiába "korlátozza" a játék 144-re, a gyakorlatban nem működik.
    Ha elengedem az fps-t a játékokban akkor megint ott van a fent írt probléma, mivel gondolom kilép a FS tartomány tetejéből.
    A Chill meg totál nem jó nálam.
    Belövöm a minimum fps-t tegyük fel 48-ra, maximumot 140-re akkor van 70fps-em
    :D What?? :D
    Új drivert azért nem akarom feltenni, mert akkor baszakodhatok a Chillel, ami nem működik, vagy játékban korlátozom az fps-t ami megint nem a legjobb (Cod-ban olyan mikrolaggot csinált a játékbeli 144-es korlátozás, hogy rendesen rosszul lettem, mintha 40fps-el menne a játék. Kikapcsoltam, de a sima FRTC és tökéletes.) a fent taglaltak miatt, vagy korlátlan fps, de az meg ismételten nem megoldás.
    Patthelyzet, nem tudom mit lehetne tenni még.

    Az Overlay Cod-nál nekem bugos. A játék is mutatja az fps-t meg az Overlay is. Ha bekapcsolom, nem tudja tartani a 143-at, össze vissza ugrál felette, amennyit ki tud sajtolni magából. Amint eltüntetem, kikapcsolom, hopp beáll vissza 143-ra, ahogyan korlátozva lett.

    Örülök az új konfignak, de nagyon nem úgy működik, ahogyan kellene neki. Lehet jobban jártam volna zöld kártyával, de reménykedek, hátha megoldják... ;] :DD de sokszor vártam már nagyon a csodát, és soha nem lett helyrehozva az ilyesmi :D De hátha a helyzet magaslatán lesznek.
    Annak pedig örülök, hogy másoknak semmi probléma és tökéletes a rendszer, annak viszont nem, hogy az enyém néha zsákfos :U
    Aztán lehet ez is a szokásos User error :P

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz gaben88 #5993 üzenetére

    Anti lag a Hellbladenél okozott anomáliát, meg az Apexnél se volt az igazi.
    Itt a Witchernél nem okoz gondot, hogy kiesne a felső tartományból, mivel nem ér el ultrán 144-et, ha a hairworks be van kapcsolva olyan 100 környékén lehet átlagban 1080 ultrán.
    Hairworks nélkül jön rá egy 20-25fps pluszba.
    Így Vsync is teljesen fölösleges, mivel nem lépi át a keretet.

    Bossp:
    Pont ez a probléma, hogy ahol több van 144-nél mint az Apex, megoldás lehet ha kikapcsolom a FS-et, de akkor minden más játéknál ki be kapcsolgatni meg nekem olyan mehh.
    Ezért jó az FRTC mert minden játékot benyom 143-ra ami átlépné, így mehet a FS is.
    Amit mondasz, hogy engedjem el, megint nem megoldás kikapcsolt syncnél, mert akkor jön a szétesett kép. Vsync-et bekapcsolom, az se tetszik minden játéknak, és ez se tudja normálisan korlátozni, ezzel is átlépi a 144-et. Szóval eddig ilyen össze vissza az egész, melyik játék mit szeret.
    Tesztelgettem ki-be kapcsolt Freesyncel a játékokat és soknál van villogás, soknál nincs.
    Legjobban a FS be és FRTC - 143fps vált be. Villogás így töltőképernyőknél van, ingame nem láttam eddig.
    Egyébként 1080p-ben is gyenge ez a kártya 144hz-es monitorhoz max grafikához. Több mai játék is ultra, vagy max. beállítás mellett 60-70fps környékén mozog, vagy leesik ennyire, de az átlag is 70-80 körül van.
    Ide kell bizony a legtöbb játéknál a Freesync max beállításokhoz.
    Akkor pedig eljutottunk ismét a fenti kommentjeimhez.
    60-75hz-es monitorokhoz tökéletes lenne, semmi gond nem lenne ilyen téren szerintem. De annyira bejön a 144hz, hogy nem szívesen váltanék vissza 60-ra.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Bossp #6005 üzenetére

    Lehetni lehet állítani, de pl. a Freesync-et ha külön profilokon állítom, nem működik, csak ha a globál wattmanban bekapcsolom, vagy kikapcsolom. Szóval minden játéknál ki-be kell kapcsolgatni attól függően, hogy sok vagy kevés fps-em van... :)
    Arról nem is beszélve, hogy a Wattman egy időben minden gépindításnál resetelte magát, bár ezt egy ideje nem csinálja szerencsére.
    Mint írtam fent, ha átlépem a 144-et akkor szétesik a kép, vagy szimplán mikrolaggol, vagy jön a FS flickering.
    Várok, hátha csesznek vele valamit valamikor :) :U
    Annak pedig örülök, hogy nálatok nincs probléma, szerencsések vagytok! ;)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Bossp #6115 üzenetére

    Nekem a Coddal nincs baj, a Fortnite csinál grafikai anomáliákat. Csak ennél a játéknál vettem eddig észre.
    A lobbyban a talaj textúrája ilyen csíkos mint a képen. Ha ugrok eltűnik, aztán random elő-előjön. Ha elfordulok akkor eltűnik, aztán valamikor előjön megint. Játék közben már nincs, vagy csak nagyon ritkán. Amikor a játékban hóviharok voltak, akkor is lehetett látni a talajnál, vagy struktúrák falán, oldalán ezt.
    Más játéknál nem tapasztaltam. Gondolom ez is driver hiba, ezért nem foglalkoztam vele ;] :U
    Codnál semmi ilyesmit nem láttam.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz alázógyík #6122 üzenetére

    Mármint? maga a játék sz@r?
    Az teljes mértékben egyéni preferencia kérdése, itt a lényeg, a grafikai anomália, bug volt :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz zsida.kornel #6173 üzenetére

    Nekem a Pulse idle 40fok körül van szinte mindig.
    Terhelés alatt (játék) 74 volt a max, csak auto undervolt van benyomva.
    Nálam semmi tuning és piszkálás nincs. Ez ilyen soknak számítana?

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Előre is elnézést a kifakadásért, de már nagyon idegesít ez a driveres szenvedés.
    Egy jó páran írtátok, hogy már nem nagyon vannak driveres gondok, már-már alig, így bátorkodtam feltenni a legújabb drivert...
    Hát rohadt nagy hiba volt.
    COD:MW-nél ugyan a képbefagyást nem láttam, de jött textúra glitch...
    Tudom, szar játék, de a Fortnite használhatatlan lett. Olyan szinten akad, hogy az már borzalmas. A textúra bug amiről raktam képet korábban, eltűnt.
    Chillel próbáltam belőni az FPS-t, Vsync-et próbálgattam mellé, de semmi...
    DDU, majd ment vissza az előző, amiben még az FRTC is megvolt.
    Na itt már sokkal jobb a helyzet, mint előtte, simább a játékmenet, nincs az furcsa laggos érzés, de most itt is akad össze vissza a játék.
    Eddig a GPU mindig ilyen 95% környékén mozgott játék közben, menüben kevesebb, most meg volt, hogy leugrált 35-40%-ig is.
    Nem tudom mi kínja van, órák óta tesztelgetek, de egyre idegesebb vagyok.
    Most úgy érzem, hogy soha egyetlen jövőben érkező drivert se tudok majd feltenni, mert nincs benne FRTC? Magyarul mindig minden játék össze vissza fog működni?
    Ha ez a valószínű, akkor el kell adni a kártyát, vagy nem tudom, de ez már rohadt frusztráló, hogy semmi nem megy normálisan.
    Tudom user error... :P

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz gaben88 #6842 üzenetére

    Nincs, erre direkt figyeltem.
    Chill nekem az új adrenalin előtt se működött normálisan. De mások is panaszkodtak erre.

    Stan648:
    Érdekes amit mondasz. FRTC lényege nem az lenne, hogy megadsz neki egy célt, ami fölé nem kellene kiengednie az fps-t?
    Ha implementálták ezt a Vsync-be, akkor az a monitor képfrissítéséhez fogja állítani a framet.
    De ha ez 144hz és én 76fps-el akarom futtatni a játékot? Akkor már nem releváns, és nincs értelme.
    Na erre lenne, vagy volt jó az FRTC, legalábbis szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz D013 #6821 üzenetére

    Ha újrateszed a gépet, kérlek jelezz majd, kívancsi leszek van-e változás, bár van egy megérzésem, hogy semmi :DD
    Nekem DX12 régi driverrel is rohadt gáz volt, nagyon akadt össze vissza, úgy mint most DX11 alatt, az új driverrel.
    A 19.12.1-el DX11 alatt okés volt eddig, de hajnalba mikor visszaraktam ezt, már itt is akadt. Este megtesztelem ha lesz hozzá energiám, meg persze kedvem.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz D013 #6847 üzenetére

    Ugyan ez, adott egy jó kártya, de tele minden bajjal, legalábbis nálam. Irigylem azokat akinek semmi gondja, baja.
    Kisöcsémmel is szoktam együtt Fortniteozni, szereti nagyon, hogy a bátyjával lehet közösen gamelni :D

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz padam87 #6946 üzenetére

    Legjobb komment :DD

    I thought I was the only one looking at these posts. They are utterly ridiculous.
    Did you use DDU? Did you reinstall windows? Are you using x cable from x manufacturer? Are you on PCI 3.0 or 4.0? Did you light a candle? Is your PC facing north or south? Did you hold up one foot with your left hand while rubbing your stomach with your right?
    I see so many posts like that trying to troubleshoot and look for a roundabout way to blame consumers when it's pretty damn clear it's not a user issue. Like people are still doing it here. WHY???? HE GOT RID OF THE CARD ALREADY. It's so bizarre.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Televan74 #6957 üzenetére

    Ááá nincsen, minden tökéletes :D
    Viccet félretéve, 5700xt van, és vannak problémák :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz bobalazs #7219 üzenetére

    Nem vagy egyedül :U
    Nálam 120hz-en visszaveszi.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Cyberboy42 #7258 üzenetére

    Elég sok embernek van gondja sok játékkal.
    Nekem is hiába van sok FPS-em ha majd mindegyik akad, meg ilyen, olyan gondjai vannak.
    Tudom, tudom, user error, és sok embernek már tökéletes a driver...
    De mindig van egy de, meg egy csak. Már nagyon jók a driverek, de néha fekete kép van, ezen kívül semmi gond, csak ez meg az a játék fagy ki, vagy akad, de azzal pont nem játszom, meg csak annyi, hogy nem veszi vissza a memória az órajelet, de legalább a héten csak 1-2 BSOD volt és csak 5 alkalommal kellet kihúzni a monitorból a kábelt, de a freesync kikapcsolása legalább megoldotta az akadást, csak így van képtörés, de nem zavar :)
    Mindig csak nálunk rossz, másoknál semmi gond.
    Szerintem lehet nálam is csere lesz hamarosan valami zöldre, kicsit már én is megbántam ezt a kártyát...
    Várni meg már annyiszor vártam ilyen dolgokra, hogy csodát tesznek, hogy szerintem ezt már nem bírják gatyába rázni. Jönnek majd az új kártyák, ez meg elvész és jó az úgy a népnek ahogy van :D :U

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Lezli25 #7438 üzenetére

    Tegnap vettem egy 2070 Supert, most teszt alatt áll.
    Van két hete bizonyítani, ha minden ok, marad az 5700XT helyett, és eladom egy "kis" bukóval.
    Meglátjuk.
    A freesync - g-sync-es villogás ezzel a kártyával is megvan, szóval ez a monitor hibája ami egy AOC C24G1.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Create. #7441 üzenetére

    Ami volt hozzá azt feltettem. Gondolom egy fos a monitor panelje, nem tudom. De egy munkatársam ugyan ilyet vett, és neki elvileg nincs. Ezt amíg nem látom, fenntartásokkal kezelem. Sok ember nem lát, vagy nem érzékel ilyen dolgokat, amiket mások pedig igen.
    Itthon nincs tv, nem is nézünk tv-t, egy DLP projektorunk van. Ott én látom a szivárványozást, amíg barátnőm egyáltalán nem.
    Szóval nem tudom, létezik-e, hogy ugyan azon monitor freesync opciója helyesen működik egyik embernél, a másiknál pedig nem?
    Neki 1070 TI van.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Benoe77 #7449 üzenetére

    Brightness flickering.
    Néhány játéknál a töltőképernyőn ugrál nagyon az fps le és fel.
    Ilyenkor a háttérben a textúra villog, mintha állítaná be a színeket, vagy nem is tudom. Valós gameplayben nem igen látni, csak max ott ahol nagyon ugrál az fps. Sokan panaszkodnak erről, pontosan ennél a monitornál is.
    Ha kikapcsolom a freesync-et akkor semmi baja, szóval az okozza. Sokat olvastam utána, sok embernek van, de megoldás nem nagyon van rá.
    Ja, de... másik monitor :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok,

    Megelégelve az 5700XT bajait, pénteken gondoltam egyet és vettem egy 2070 Supert.
    Tesztelgettem a hétvégén és megállpítottam, hogy szignifikáns különbség nem nagyon van a kettő között, jelenleg nem ér meg 70 ezer különbséget a kettő közötti szakadék(új árakat nézne 40-50k), vagy még nem tudom, nem döntöttem el, még nem vittem vissza.
    A memória órajellel nincs gond, azt visszaveszi. A kártya halkabb, alapjárton játék közben max 65 fokos volt, bárminemű piszkálás, vagy venti fordulat állítás nélkül.
    Talán kevésbé akadtak a játékok, amik a radeonnal igen.
    A PUBG és a Fortnite ezzel a kártyával is akad össze-vissza, szóval ez gondolom in-game motornak a hibája.
    A beépített "FRTC" nem igen működik tökéletesen, Rivatunert se nagyon szereti az fps limitáláshoz, szétesik tőle a kép.

    Viszont amiben nagyon reménykedtem, hogy a Freesync-es villogás majd megszűnik. Ugye itt G-sync van, szépen megy az AOC C24G1 monitorommal, viszont sajnos amiben a legjobban bíztam, hogy megszűnik, a villogás, nos, az maradt, sőt még jobban villog a monitor a Freesync használata közben mint a radeonnal.
    Gondolom a hirtelen képkocka esések következtében állítja a Freesync a monitor frissítési frekvenciáját, amit nem tud ilyen gyorsan lekövetni és ez okozza a brightness flickeringet?!
    Egy munkatársamnak ugyan ilyen monitora van, váltig állítja, nála nincs ilyen egy 1070TI kártyával. Ezért is hoztam el egy 2070 Supert, hátha.
    Nem jött be :(

    Szóval a kérdésem az lenne azoktól akik ebben jobban benne vannak, hogy létezik, hogy ugyan azon monitor modell, különböző darabjainál működik, vagy működik a Freessync? Itt is olvasni erről a monitorról sokat, hogy van akinek tökéletes, nem lát semmi villogást, van akinek pedig villog. Vagy szimplán az ember nem érzékeli ezt úgy, mint a másik?
    Tényleg nem tudom már egyáltalán ezt az egészet, de engem nagyon zavar.

    Szóval várnék tőletek tippeket, amennyiben időtök engedi, hogy milyen monitort lenne érdemes vennem, ami tuti, hogy nem villog?
    - 1080P
    - 144hz - kicsi válaszidő
    - 24" vagy 27- de ez lehet már nagy FHD-re
    - állítható magasság, forgathatóság
    - villogásmentes Freesync
    - árban ezt eladom, így 80-100 körül van valami értelmes ajánlat?

    Írtam korábban, hogy a Witcher 3 nagyon szaggat az 5700Xt-vel. Beraktam a 2070 Supert, amikor elindítom 1-2 alkalommal megdöccent de utána semmi, tökéletes volt.
    Vissza a radeont és össze vissza akadt ez egész. Elkezdtem kutakodni és meglett a megoldás.
    Egy windows 10 bug a dolog. A standby memory-t egy kis programmal ki kell üríteni, vagy mit csinál vele, és ez megszünteti sok játéknál az akadást. Kifejezetten a W3 szerepelt sokat a kommenteknél.
    Megcsináltam, és teljesen meszűnt az akadozás, most tökéletesen megy.
    A virágbolti Jedi Fallen Order, vagy az NFS: Heat az akadt mind a két kártyán. A radeonon jobban, gondolom ezek is a fos portolás vagy motor miatt?

    Válaszaitokat előre is Köszönöm!

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz AlienApollo #7511 üzenetére

    csiga8: neked is megy a válasz.
    16gb ram van a gépemben, de én nem az ISLC-t használtam.
    Egy RAMMap nevű programot ajánlottak a cikkben. De ahogy a fenti képeken is látni, nekem is olyan 25-26% felhasznált memória volt, ha jól emlékszem, vagy lehet már csak utána lett annyi, most nem tudom.
    De direkt ugyan azt a szakaszt teszteltem, és semmi akadás, hibátlanul futott a cucc.
    De ha ezzel a fent említett ISLC-vel be lehet állítani, hogy automatán ürítse akkor ezt fogom használni, mert hasznosnak bizonyul.
    De lehet, hogy neked a 32gb miatt nincs ilyen gondod?
    Én se hallottam erről soha, ha nem keresek rá, akkor valószínűleg soha nem találom meg ezt a megoldást.
    Bár még hosszútávon nem teszteltem.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Bossp #7578 üzenetére

    Wolcenre nagyon sokan panaszkodnak egyébként, hogy nagyon droppol az fps...
    Itt a fórumon is, meg úgy általánosan.
    Pedig most akartam megvenni én is :DDD
    Nekem mindig auto UV-on van, kivéve mikor bekapcsolom, és elfelejti, de így is akadnak a dolgok :D

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Sziasztok!

    Korábban írtam, hogy bajom van a Freesync-el brightness flickering miatt, egy AOC C24G1 monitornál.
    Jó pár órát rászántam, hogy kikerestem a legtöbb monitort, amit posztokban, videókban ilyen villogással panaszolnak, és mint írtam korábban, szinte 95%-ban VA paneles monitorok voltak.
    A maradék 5% TN, de IPS paneles monitorról semmi kommentet nem találtam.
    Így vettem kíváncsiságból egy AOC 24G2U IPS paneles monitort.
    A brightness flickeringnek még csak nyoma sincsen, tökéletes, semmi villogás, egyetlen játéknál sem, aminél korábban stroboszkópozott a monitor :C
    Szóval úgy gondolom, jól következtettem, és tényleg a VA panel a ludas, ha a Freesync használata közben villog a monitor.
    Természetesen ez csak az én nyomozásom, lehet, hogy IPS monitorral is villoghat, nem tudom, de ennek most örülök :D

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz #32839680 #7614 üzenetére

    A tetejét állította be ennyire?
    Nekem a Pulse 750-1120mV közé rakta UV-val.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz bobalazs #8207 üzenetére

    Én már 3. alkalommal próbálkozom az új driverrel, mert elég sok dolgot javítottak benne.
    Amivel most többet játszok, az a Cod:MW.
    De az új driverrel nálam nem teljesen oké.
    DDU, mindent szabályosan raktam fel, mindent kikapcsoltam driverben, ami felesleges, de akkor is akadozgat a játék.
    Ami a legnagyobb bajom, hogy a Cod utálja a Rivatunert (RTSS). Gusztustalan módon szaggat tőle, ha megy a háttérben, amint kikapcsolom megszűnik, és smooth a dolog.
    In game fps cap nem működik normálisan, át tudja lépeni a 144-es felső tartományt, hiába kapcsolok V-syncet is, Chill-t hagyjuk...
    Magyarán a Codhoz nincs normális fps cappleő program.
    Így minden alkalommal vissza a 19.12.1, FRTC 140-re, és hopp, semmi olyasmi baja, ami az új driverrel jelen van.
    Soha nem lehet majd elhagyni ezt a drivert, amíg az újabbakba nem lesz implementálva újból az FRTC?

    Tudom, tudom user error, mindenki másnál tökéletes, én vagyok balfék ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz bobalazs #8219 üzenetére

    1 monitor, 1080p 144hz.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Szerintetek az mitől lehet, hogy tegnap ahogy (DDU-val) visszaraktam a régi drivert, az Overlay alap 1.3gb Vram kihasználtságot mutat folyamatosan? Mindent kilövök akkor is.
    GPU-Z-ben pedig 600mb- ot ír, ha használok valamit pl. Chrome akkor növeli ahogyan kell.
    Bugos lenne az Overlay?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz ßrainiac #8296 üzenetére

    Mik lettek a jó beállítások Warzonehoz neked?
    Nekem össze vissza droppol, az fps max beállításokon megvan 130-140, nyilván amikor ugrunk, vagy a lobbyba ugrál, de teljesen mindegy, hogy minimum grafikán játszom, vagy ultrán, akkor is ugyan úgy droppol és mikro akad az egész.
    Rivatunert kikapcsoltam, azt nem szereti a Cod.
    Overlay és Hwinfo szerint 8gb Vramot használ a játék, ISLC megy folyamatosan, 2-3 óra alatt vagy 30-40 alkalommal üríti a Standby memoryt a program, Overlay szerint 12gb ramot használ játék közben.
    Amit tegnap még észrevettem, hogy ha vezetek egy járművet pirosan felvillan a monitor egy pillanatig, és ezt néha egymás után is csinálja pár alkalommal.
    Nekem az összefoglalós ajánlott driver van fent...
    Melyik driverrel tesztelted?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz ßrainiac #8322 üzenetére

    Szia, köszi szépen a képeket, este ránézek, felrakom az új drivert, aztán meglátjuk.
    Eddig mindig csak auto UV volt az amit benyomtam és kész. Így olyan 2050 környéke volt ahova boostolt maximum.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    Tesztelgettem tegnap este, de nem az igazi az egész.

    Nekem hiányzik az FRTC. Játékon belül, ha korlátozom az fpst, 130-ra, akkor is 140 környékén mozog, ha 120-ra korlátozom, ott már valóban leveszi 120fps-re.
    Rivatunert a Cod utálja...
    A venti állítás borzalom a korábbi driverhez képest, nagyon hangos alapból, össze vissza állítgatja magát a fordulat, egyszer 2400ig pörgette, a kártya pedig egyre melegebb lett ennek ellenére, aztán egyszer gondolt egyet és mikor bekapcsoltam az undervoltot majd vissza jó lett. Elég vicces :(

    A Warzone-os nem teljesen sima futás még mindig megvan sajnos, de már nem tudom eldönteni, hogy ez a játék engine miatta van, vagy az én rendszerem nem tetszik neki.
    Amit eddig csináltam, az az, hogy benyomtam az Auto undervoltot a kártyán és kész. De így mintha rosszabb lenne játék alatt.
    Ilyenkor 2050-ig megy a kártya, létezik, hogy ehhez kevés a fesz amit beállít autón és amiatt nem fut normálisan? Olyan 1120-1130mv környékén szokott lenni, amit beállít.
    Ha manuálisan beállítok tegyük fel 2050-et driverben mekkora feszt. érdemes ehhez állítani? Jó amit autón beállít neki hozzá?
    Ha manuálra megyek ott 2150 a legnagyobb érték amit beállít.

    Nem tudom már mit kellene állítgatnom, lehet újra kellene húzni a windowst, de én ahogyan tapasztaltam ez konkrétan egyenlő a nullával, és a legtöbb kommentben ahol ezt táncsolják az embernek, majd is megcsinálják, konkrétan nem segít és nem old meg semmit.
    Mit gondoltok mivel lehetne még esetleg próbálkozni?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Vitee #8393 üzenetére

    Kifutottam a szerk időből, de ez erre lett volna válasz ;)
    (8349) ßrainiac

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz AlienApollo #8395 üzenetére

    Ezt soha nem fogom megérteni, miért van ez, hogy "azonos" kártyával ennyire különbözőek a tapasztalatok.
    Nekem a GPU kihasználtság ugrál folyamatosan, egyszer 80-85%(pontosan nem tudom), de legtöbbször 95 környékén van, így az fps is ingadozik néha.
    Ha meg is van a konstans 130-140 frame akkor is vannak mikrolagok, amiktől nem érzed olyan fluidnak és folyamatosnak, vagy már én vagyok ennyire hülye...

    Ahogy nézem a monitorod 60hz-es, akkor nyomsz egy Vsyncet és kész?

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz ßrainiac #8397 üzenetére

    Nekem a Fortnite is droppol mint a veszedelem... Viszont Single player játékok ilyeneket nem csinálnak...
    PUBG az nekem is borzalom, azt épphogy elkezdtem, hagytam is mert rohadtul zavar az akadás. Ebben a játékban és a Warzone-ban is teljesen mindegy, hogy totál minimum vagy maximum a grafikai beállítás, ugyan azt csinálja, ugyan úgy droppol.
    Viszont itt jön az a tábor, aki állítja, hogy neki tökéletes, soha semmi röccenés, vagy akadás.
    Munkatársam egy régi 2gb vram-os 7***-es szeriás Radeon kártyával próbálta, és állítása szerint semmi akadás, tökéletes.
    Nekem Overlay szerint, 8160mb Vramot evett a Warzone játék közben, 11-12gb ram használat mellett...
    Most vagy én vagyok ennyire kukacos, és mindem zavar, vagy másokat nem zavar semmi és a kevésbé jó is tökéletes, de ha átmennék megnézni elhánynám magam a látottaktól, vagy nekik valóban semmi gond, és tényleg nálam nem oké valami.
    Avagy szimplán túl sokat várok el azzal, hogy normálisa fusson, nálam legalábbis...

    Ahogy néztem meg lehet oldani, hogy menjen a legújabb 2020-as driver a régi kezelőfelülettel, amiben még az FRTC is benne van.
    Erre lehet este ránézek.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Új hozzászólás Aktív témák