Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vrob

    aktív tag

    válasz Czo #99023 üzenetére

    Értem, vagyis az Avatar 1 óta várod a következő jó 3D filmet :)
    Akkoriban én is rávetettem magam a 3D-re, csomó családi képet is csináltam 3D-re bal-jobb szem távolság eltolással. Némelyik szuper jól sikerült, a helyszín, a környezet sokat számított.
    Aktív shutteres, projektoros technikával néztem ezeket, de pont az ezüstvászonig nem jutottam el. Ez is egy ilyen, majd egyszer megcsinálom projekt.
    Valahogy alábbhagyott a lendület. :) Vannak fontosabb dolgok is.

    Egyébként szvsz a 3D marhajó lenne még mindig. Csak a TV-re erőltetés tönkretette.
    Már a moziban is inkább 2D-t néznek. Nekem az döbbenet volt, hogy az Avatár 2 2D vetítés fullon ment, a 3D teremben meg alig voltunk. Pedig valljuk be ez a második rész már tényleg semmi más, csak a látvány miatt volt érdekes.
    Én mindig azt mondom mindenkinek, ha otthoni 3D, akkor legalább 3 méter képátló, 4-5 méter néző távolság. Annál kisebben egyszerűen nincs meg a feeling.
    A poén, hogy így még olcsóbb is volt egy DLP projektoron mint TV-n. Csak hát be kellett sötétíteni hozzá, na ez volt a luxus, ami nem fért bele senkinek :)

    Jelenleg 1080p DLPn vagyok én is, TV nuku.
    Sose felejtem el. Egy barátomnak segítettem projektort nézni egy erre specializálódott boltban.
    Be is mutatták melyik milyen.
    800ezer lézeres
    600ezer 3lcd+minden extra kütyü
    De mondom, nincs valami jó kis DLP vetítőjük?
    De hát az nincs 200ezer sem, mondja az ember.
    És? Hagy nézzük.
    Na annak akkora képe volt, hogy leradírozta az összes csilli-villi luxus vetítőt a francba a falról :D
    Persze nyilván megvannak a technológia hátrányai is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák