Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz envagyok #98672 üzenetére

    A DOS folderben csak a himemx es a dos-logo.sys van. Mivel ez nem DOS 6.22, ezert nincs ott DOS 6.22. A Windows hozza a sajat DOS toljait a %WINDIR\COMMAND folderben.

    Minden hangkartyat az oda valo "konfigresszel" initelj. Nekem ez egy PnP-s CQM-es SB16 miatt volt anno benn.

    Az ULTRA16 az a 16 bites Gravis daughterboard konfig sora, amit akkor raksz be, ha vagy van daughterboardod, vagy Maxod van, aminel a daughterboard tartalma rajta van a kartyan. Ez a gyakorlatban a CS4231A chipet jelenti, ami ad DirectSound drivert Windows 9x-hez, hiszen a CS4231 az nem mas, mint a Crystal Windows Sound System chipje illetve, egesz jo SB Pro DSP implementaciot tartalmaz, ezzel pedig, javitja a MegaEM/SBOS SB emulaciojat (ezert van Max-hoz kulon MaxSBOS). A PnP kartyak Interwave chipje integraltan "tartalmazza" (ezert van Interwave kartyaknak kulon IWSBOS). Sok jatek, ami nem tamogat GUS-t, de pl. tamogat Windows Sound System-et, megszolaltathato seged szoftverek nelkul ha be tudod irni a jateknak az I/O cimet a chipnek, illetve, ha hexeditorral megpatcheled a jatekot. Mert habar hardweresen ez ugye maga a WSS, de mas I/O cimen van, igy nem teljes a kompatibilitas.

    A CTMouse-t oda teszed, ahova akarod. Nalam az a regi megszokas volt, hogy a DOS dolgai voltak a \DOS -ban, es minden 3rd party kiegesztio a \UTIL -ban. Azert hanytam bele mindent 1 directoryba, mert a PATH-nak van maximalis merete, igy pedig, minden cucc, amit oda beraktam "egyben" kerul be a pathba, tobbek kozott ott voltak ugye a tomoritok (arj, rar, zip, uc2), a commanderek (nc, vc), a lemezcseszteto vackok (pctools, norton utility), az ilyen-olyan extra driverek (ctmouse, doslfn), tehat minden, ami DOS-hoz kell, de nem resze gyarilag a DOS-nak.

    A doslfn.com driver hasznalhato arra, hogy azok a DOS-os szoftverek, amelyek Windows alatt, ablakban futtatva tamogatjak a hosszufileneveket, tamogassak ezeket pure DOS alatt is.

    Van ugyan CD a gepben, de semmim nincs, ami ezt DOS-on hasznalna, igy nem volt meg szuksegem arra, hogy betoltsem a driveret.

    Szerk: nem azert adtam, hogy ezt hasznald, hanem csak megmutattam, hogy en ezt hogyan raktam ossze. Nyilvan, a sajat gepeden, a sajat hardvereidnek, illetve a sajat igenyeidnek megfelelo kornyezetet alakitassz ki.

    Szerk2: Kozbe rajottem meg, hogy mire jo meg a CS4231A. Ez tartalmaz egy mixer chipet is, amivel a GUS tudja allitani a mikrofon/line-in/cd-in hangeroket. A 3.7-es revizio elotti classicek nem tartalmaznak mixert, igy a 3 bemenet hangja csak on/off modon kapcsolhato. A hangok, amiket a GF1 generalt (gondolok itt a digi illetve MIDI hangokra), azok azert voltak hangeroszabalyozhatoak, mert maga a GF1 tartalmaz minden csatornahoz kulon egy 8 bites hangeroallitasi lehetoseget. Tehat a hangeroallitas, nem analog modon csokkentette a kimeneti jelszintet, hanem digitalisan csokkentette a jelet az adott GF1 csatornan. Ezert "zajos" a GF1, ha halkra veszed, ezert kell a pure GF1-es kartyakon elfelejteni a speaker out kimenetet, es ezert kell a line-out kimenetet hasznalni, ahol a gepen, minden hangerot fullra csavarsz, hogy a GF1 "szoftveresen" ne halkitson.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák