Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #79955 üzenetére

    Nagyon nem keverhetem, mivel az említett munkahelyen csak 2007-ben dolgoztam, úgyhogy ez valamikor 2007 elején lehetett, amikor ott kezdtem.

    2000 október és 2004 dec 28 közötti időszak nekem nagyon nehéz volt, mert ebben az időszakban folyamatosan növekedett az internetre az igény (egyre több fórum, egyre több letölteni való) miközben 56K-s netem volt, és egy idő után nem volt rendes tarifa mint eleinte (mindenkinet pl, kiwi, meg társai), és emiatt rohadtdrága lett a netezés. Emlékszem, hogy ilyen havi 20-30 ezreket érte el a telefonszámlánk, diákmunkában gyakorlatilag csak erre kerestem, a szüleim meg örjöngtek! (így jobban belegondolva akkoriban iszonyú pénzt öltem az informatikába, az egyre növekvő telefonszámla mellett, még 2000-2004 viszonylatban az évekénti kötelező gépcsere (a fejélődés sebessége miatt ugye gyakorlatilag évente ki kellett cserélni a gépet). 2003-2004ben már mindennap suli mellett is dolgoztam, ugyanakkor délelőtt volt korlátlan netem (suli), így a számla mérséklődött a bevétel nőtt, volt fény az alagút végén, de az igazi az ADSL érkezése volt.

    Emlékszem, hogy sok embernek volt, meg megrendelték és 2 hét múlva kötötték, én meg 2001 és 2004 között, különösen a a 2003-as ISDN kiépítés után 2-3 haonta bombáztam a matávot, hogy kérék ADSL-t mindig azt a választ kaptam, hogy nem lehet :(
    2004 őszén aztán egyik haerom látta, hogy DSL központokat telepítenek, meg kezdett tejedni a szóbeszéd, hogy talán esetleg lehetséges, hogy esetleg lesz ADSL...
    Aztán mikor decemberben rendelhetővé vált, akkor egyszerűen nem hittem a szememnek, azt hittem álmodok! :D Nagyon örültem, és dec 28án jöttek is bekötni. 512-es ADSL-t kaptam, amit másnapra 1Mbitre dupláztak (első duplázós akció), úgyhogy a boldogság hatalmas volt részemről! :D Nem is a sebesség, hanem a korlátlan fenttölthető idő miatt (sokáig azért ha nem volt szükségem a netre offlineba mentem, megszokás miatt is, erről csak 2005 végefelé szoktam le a torrent miatt).
    Egy édekesség még ehhez : 2003 decemberáben mikor kötötték az ISDN-t a szerelők viccelődtek, hogy majd egy év múlva meg a DSL-t fogják kötni. 1 évvel és egy héttel később tényleg a DSL-t kötötték és mindkét szerelő ugyanaz volt. Ezek tudtak valamit ...

    na vazz, jól elkalandoztam...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák