Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz DarthSun #78523 üzenetére

    Progamozásba sosem merültem bele, érdekelt volna anno, csak nem volt hozzá megfelelő segítség.
    Magával a DOS-al nincs bajom, a TVC floppy csatoló epromában is IBM DOS komaptibilis 2.2-es DOS volt beleégetve, ezt a TVC BASIC-jéből lehetett meghívni egy paranccsal, ebben működött az alap szintű lemez kezelés - mekkora megváltás volt a kazettás töltögetés után ! (1996-ban sikerült egy gyári dual FDD meghajtót vennem az alapgép mellé, addig a jó öreg BRG MK-29 volt a háttértár). :))
    Mérőműszeren (vasúti pálya geometria mérő) szintén DOS fut. :D
    így nem néztem rá pöszén, amikor előszőr mértem vele.
    Amennyire jól értelmeztem, maga a WINDOWS is egy DOS mag szerű valami, grafikus interface-el a user felé. :U

    A DOS-nak szerintem egy "hátránya" van, az pedig az abszolút pontosság a bevitelben (mint programozásnál), ha ez most is így lenne, aligha terjedt volna így el a PC. ;]

    Más:
    Előkerült még pár régebbi VGA )pl. Asus V7000) , amikhez őgy fest ki kell ássam az öreg 17/19"-os CRT-m valamelyikét, egyszerűen az LCD monitor 1680*1050/1600*1200-as natív felbontásával nem tudnak mit kezdeni, és mindkét LCD lemegy alvóba WIN-be való belépéskor... :(

    Kiásom hamarosan a valamikor egyben elrakott gépeket iss, a rambus ramos kivételével a többinek már fogalmam sincsen a beltartalmáról . :U

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák