Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alvaro

    senior tag

    válasz Bile Demon #74687 üzenetére

    Nálam 2db "állandó" DOS vinyó van, amiket szinkronizálni szoktam (teljesen manuálisan, mondjuk jó lenne erre valami tool), mert valahogy az LBA "szabványt" egyesek egyenlőbben értették, mint a többiek.
    Az egyik (ST4312) egy FIC 486-GIO-VT lapban került formázásra anno, ez az "etalon" - nem etalonabb, mint a későbbi modernebbek, de mindenesetre ugyanazt érti LBA alatt, mint mondjuk egy BX-es lap. Mindenesetre ez nálam az első "igazi LBA-s" gépalap, még 5V only VLB. Egyébként jó cucc, alaplapi vinyóvezérlős és képes egészen elvetemült órajelekre, pl. szimulálható vele a vitrinemben sem lévő 486-16. Viszony 2MHz FSB is van, de azt nem mondanám, hogy működik, sőt a 8MHz se tökéletes, ha jól emlékszem :D
    A másik (ST4321) pedig az érdekesebb példány. Ez kell azokhoz a gépekhez, amiknek az LBA kicsit mást jelent. Ilyen pl. a Digital Celebris Socket4-es lapom, vagy az MR BIOS-os 386DX/486SLC/DLC-s szerzetek. Ha egy ismeretlen lapban bootolva csak az első partíció látszik, tudom, hogy a másikat kell elővenni.
    A kettő akkor tud találkozni, ha egy modernebb, pl. TX lap setupjában "Large"-ra állítom a 4321-es üzemmódját. Akkor a BIOS képes azt hibátlanul kezelni, miközben a szabvány LBA-val formázott 4312 szintén megvan LBA módban.
    A trükk ott van, hogy találtam már modernebb lapot, amiben ez a megoldás nem működik, hanem csak a szabvány LBA vinyót tudja kezelni. Szóval van kavarás...

    Más: Osztrák kollega visszatért, ezúttal egy UMC 486 teszttel: [link]
    Persze messze a legjobb az volt, mikor az orosz felesége mutatta be a szovjet 8088 klónt eredeti nyelven :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák