Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz DarthSun #73027 üzenetére

    Nekem nem vált be a Win7-es SSD mellé egy másik SSD-n a Win10-es.

    Win 10 Fast startup, leállításkor nyitvahagyja félig a fájlrendszert. Win7 bootoláskor elkezdi megjavítani. Közben korrumpálja a fájlrendszert. (Win10-nek újabb NTFS verziója van, amit a Win7 nem igazán kezel jól)
    Fast start mondjuk alapból is letiltandó szerintem (ez izlés kérdése). Viszont ez se segít...

    ...mert egymás után felváltva használva és bootoltatva a rendszereket nálam mindig jöttek a scandiskelések bootoláskor. Egyszer reggel annyit szöszölt, hogy ébredés és melóbamenetel közt 0 gépidő maradt. Úgyhagytam a megkezdett "reparálást" estig. Addig se fejezte be amíg távol voltam, vagy lefagyott / lelőttem. Szerencsére csak azok a fájlok vesztek el / sérültek, amik "az utóbbi időben" keletkeztek.

    Úgy oldottam meg a kérdést, hogy:
    Win7 alól, a "savegames", "documents" "downloads" stb. kimásolva másik meghajtóra. Az egész rendszer SSD learchiválva, tömörítve, hash, checksum, 2 példányban külső vinyóra.

    Aztán "format c:" (helyett a particiós tábla lezúzása)
    Win10 clean install. + O&O ShutUp10

    Azóta se volt szükségem a Win7-re. (az Elitebookon az van még), melóhelyen is használhatom eleget, de már ott is koptatják kifele.
    Nem mondom, hogy hűde jó a Win10, de nagy gond sincs vele.

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • r0b3r

    senior tag

    válasz DarthSun #73027 üzenetére

    Semmi baj nincs egy kis OFF-al. :DDD Gyorsan futtattam én is egy Aida-t, hát szépen elmaradt benne a főgépem. :B

    #73026 snake1977

    Nekem is pont egy RX480-am van csak egy 4790k mellett és a jelenlegi árak mellett még nagyon sokáig maradni is fog. :) Nem túl régi játékokkal játszok rajta és némelyikben hozza az 50-70fps-t 2k ultra/high beállításokon, de javarészt mediumon tudja ugyanezt. Egyedül a Cyberpunk-ot kellett visszavennem 1080p mediumra hogy meglegyen a játszható 45-50fps. :B :DDD

    Egy ideig még gondolkodtam rajta, hogy elférne mellette még egy Sapphire RX 480, de a crossfire kivezetése miatt inkább nagyobb kártyát veszek majd, ha lecseng ez az őrület. Simán vennék a proci mellé egy új generációs RTX 30xx, vagy RX 6xxx VGA-t, hiszen inkább GPU igényesek a mai játékok. Youtube-on is nagyon sok ilyen videó van. :) Ha mégsem úgy menne ahogy elképzelem, akkor sem vész kárba.... :DDD

  • snake1977

    őstag

    válasz DarthSun #73027 üzenetére

    Szerintem teljesen jó az az alaplap, a vrm meg gondolom az all core miatt melegszik kicsit jobban, nálad is kikapcsol a lap minden energiatakarékos módot alapjáraton ha all core-t lősz be? :F Nekem külön engedélyeznem kellett a C state állásokat mert azonnal offolta, úgy vagyok vele ne termelje a hőt feleslegesen mert fullon pörgeti a procit enélkül.Több próbálkozás után egy topflow hűtőt választottam (raijintek pallas120rgb -rgb), sokak szerint jobb mert hűti a vrm-eket a légáram, szépen muzsikál aida64 stressz alatt, nem éri el a 60 fokot sem a proci, 54-57 között ingázik, 4ghz all core stresszelés alatt 62-64 fok. :)

    A ryzen árazáson nem tudok napirendre térni, volt hogy a 2700X árát felcsapták 150k-ra, egy héttel később meg már csak 90k volt sima 2700-ast meg nem is láttam már nagyon régen újat, én még januárban vettem teljesen újan itt az aprón ha jól emlékszem 54k volt és nagyon örülök mert ennek csak 65W a tdp-je. Egy B450 tomahawk lapban ül, ezt is akciósan vettem, meg a g.skill aegis memóriákat is. Kapott egy 480gb-os mlc-s samsung server ssd-t amit megintcsak jól kifogtam, mellette van 3tb skyhawk hdd, egy öreg CM G550M táp, és az rx480. Remélem ebben a felállásban 4-5évet ki fog húzni hiba/gondok nélkül, tuning mentesen használom mert nincs igazán miért felhúzzam (még). :)
    No akkor én is dobok egy képet az összeállításról, csak az uv ledeket nem szereti az optikám. :U

    végül egy julia teszt tőlem is.

    Egyetlen dolog zavar, az alaplapi realtek alc892 hangkártya minősége, erősen gondolkodtam hogy beszerzek egy pci-e 1x ->to-> pci átalakítót, de a kábelezés ritka csúnyán mutatna. :W

    ...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

  • Frawly

    veterán

    válasz DarthSun #73027 üzenetére

    Az 1600-as Rizsa teljesen jó, főleg az AF-es, ami egy kicsit visszavágott 2600-os. Én is egy sima 2600-ossal nyomom, még ezt sem használom ki. Elég sokáig elég lesz ez sok mindenre (játéknál 1080-1440p-t bőven kiszolgál még nagyon sokáig), főleg, hogy az AM4 egy elég upgrade-elhető platform (legalább is egy 3900-ig probléma nélkül), a B450 is (bár talán valami hack-kel az 5xxx is megoldható). Az a 8600-as kártya viszont rohadt underkill hozzá, ha nem is sikerül megvenni sokkal jobbat, de átmenetileg is egy 750Ti, vagy Radeon 7770 körüli szintet mellé kéne rakni, mert a 8600 nagyon-nagyon ősi.

    Én egy 4 gigás Gigabyte RX570-nel használom, amit 2 éve vettem rohadt olcsón, exbányász kártyaként, visszaflasheltem rá az eredeti VBIOS-t, teljesen jól megy a mai napig, 75 fok fölé nem melegszik, 1080p 60fps-ig nem nagyon okoz gondot neki semmi. De ez 2 éve volt, mostanra nagyon elszálltak az árak, részben koronabasz miatti szállítási/gyártási hiány, részben belendült coinbányászat, még a használt árak is elszálltak duplájára. Jó lenne, ha a kormányok betiltanák globálisan ezt a coinbányászati mizériát, felesleges készlethiányokat és felesleges erőforrás/árampazarlás, nagy MLM-szerű csalás az egész, mögöttes értékteremtű munka nélküli ügyeskedés. Aki pénzt akar, menjen el dolgozni, aki bányászni, elmegy tényleges csákányozni vagy az orrát túrja könyékig. A GPU-k meg legyenek arra használva, amire gyártva lettek, játékra :((

Új hozzászólás Aktív témák