Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95904256

    törölt tag

    válasz snake1977 #6230 üzenetére

    (#6230) snake1977: "Az Itanium-ról hallottam, de minimálisat, csak emlegetés szintjén évekkel ezelőtt valamelyik pc-s magazinban, igazából gőzöm sincs mi lett volna belőle ha elkezdik komolyan fejleszteni, vagy meg is tették talán más név alatt?"

    Nem tudom mit értesz komoly fejlesztés alatt, de az Itanium 2001 óta van a piacon és folyamatosan fejleszti az Intel ugyanúgy mint az x86-os processzorait.

    (#6230) snake1977: "Én bízom benne hogy hamarosan valaki feldob egy új technológiát, ami forradalmasitja ezt az egészet, számomra furcsa hogy lassan 8-16 magnál járunk, de igazán kiugróan látványos sebességnövekedést egyenlőre nem tapasztalni, értem ezt arra hogy kettő-négy magos rendszerekhez képest a sebesség nem duplázódik 8 magnál, csak nő x százalékkal, ott az i7, nem olcsó, de most a legjobb, viszont nagyon kevés dolog használja ki igazán."

    Miféle új technológiára gondolsz? Szoftver vagy hardver? Mit kellene tudnia?

    Az teljesen normális, hogy ha megduplázod a magokat, akkor a teljesítmény nem fog duplázódni. Soha, semminek a hatásfoka nem fogja elérni a 100%-ot. Ez fizikai törvényszerűség.

    Mit értesz kiugróan magas teljesítménynövekedés alatt? Moore ( az Intel egyik alapítója ) 1975-ös jóslata szerint az integrált áramkörök teljesítménye 18 havonta megduplázódik. Ez a jóslat azóta is igaznak látszik. Megjegyzem, ezt mindig az újabb fejlesztések teszik lehetővé. Különben stagnálás lenne.

    (#6230) snake1977: "Vagy a mai programozók megtanulnak optimalizálni végre."

    Ez ütött szíven a legjobban. Te programozó vagy? Mert például engem két "szezonra" is szerződtettek a Max Planck kutatóintézetnél, hogy alacsonyszinten (gépi kódban) optimalizáljak. Az egyik ilyen programjuk például jelenleg is fut az 1344 dual Xeon-os Atlas clusteren. De persze ezenkívül csináltam jó pár program optimalizációt és ez alapján meg kell, hogy mondjam, hogy a legtöbb esetben 20-30%-nál nem hozott többet az alacsonyszintű optimalizáció. Ez a hétköznapi felhasználások számára nudli...

Új hozzászólás Aktív témák