Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz alvaro #49138 üzenetére

    Úgylátszik eddig jó, amikkel próbáltam. A 80x25- nél magasabb text üzemmódok is mennek ( Cubic playerrel néztem ).

    GravisClasic kompatibilitás : az említett CP alapból ismeri, nem kell emuláció, Doomhoz, Tyrianhoz be kell tölteni a gusemut, Chasm alapból ismeri ( beépített meghajtó :U ), Quake1 nem ad hangot. A megaemut nem tudtam betölteni, EMS- re hivatkozik, ha betöltöm-ha nem az EMM386- ot, paraméterrel vagy anélkül. A Quake- nál nincs jelentősége, azt úgyis inkább Win alatt a GLQuake- val használom. Ha máshoz kelleni fog akkor gond.
    Ami viszont szól az jó, azokat a hangup gondokat vagy miket nem tapasztaltam ( gushoz nem feltételezett, túl gyors a proci ). Mondjuk nem is azokat a gamekat használom, melyekhez a problémát jelzik. Eddig egész jó az összkép, egyedül talán a ventik zaja túl nagy, elég magas fordulatúak, zárt fejhallgatóba is behallatszik a zajuk, mindegy nyárra kell a hűtés.

    (#49139) frescho : persze, neki 400W- ot javasoltam, de akkor a 350- es FSP is elég, gondolom. Én a GTX285, HD6850 és az esetleges CF és SLI kipróbálás, valamint a leendő még vadabb dedikált kártyák miatt választottan nagyobb tápot.

    (#49140) zoltanz : a Q1- nek is jobban áll az opengl, U1- nek pedig a glide vagy D3D, 640 vagy nagyobb felbontásokban, ez a gép azonban dolgozik régi gamekkal, demokkal, szükségesek sokszor a kis/köztes felbontások, szerencsére el is érhetőek.

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • alvaro

    senior tag

    válasz alvaro #49138 üzenetére

    Jelentem, az MSI Radeon 9250 BIOS-a is fullos. (8/15/16/24/32 bit)*(320*200/240/400(?), 400*300, 512*384, 640*350/400/480, 800*600, 1042*768, 1280*1024), és ott a 16 megás korlát is a memóriméret lejelentésében. Régi és új AGP-s lapba is passzol. Ráadásul passzív hűtésű és így se különösebben meleg DOS alatt. Egyszerűen brilliáns.
    A jelentéktelen kis 9250-es bekerült a kedvencek közé.

    Azon kívül megint tettem egy kis kitérőt ISA S462 irányba. Egy KT133-as Acorp lap jött szembe, Palomino matricával. Tettem bele GUSt, meg a fenti Radeont és elindítottam a Jizzt. Kép és zene is a helyén volt, örültem nagyon, ez az Abittal nem jött össze, bezzeg a gagyi Acorp... Aztán jött a feketeleves, a Blood. Abban épp úgy szétesik a hang. Reszelgettem sokat a BIOS beállításait, teljesen sikertelenül. A Quake->Ultrinit->Blood trükk se segített.

    (Arról az apróságról nem is szólva, hogy nagyon sok értelme van elindulni Palominóval, ha egyébként semmi szín alatt nem hajlandó 266 FSB-re, se azzal, se Tündérbőrrel... Így az 1700+ az neki 1100-as volt és kész.)

    Szóval DOS végi über konfignak még mindig maradok az 1266@1.4-es Tua-S-nél. Viszont egyszer jó lenne összeengedni egy Palominóval egy kis bench-meccsre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák