Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Ranagol_5 #36648 üzenetére

    Abban a hozzászólásban, amire írtad, hogy nem értesz vele egyet, nem volt szó éppenséggel az SSD-ről, a kifejtésedből, hogy miért/mivel nem értesz egyet, sem írtad egy szóval sem, hogy erre gondolsz. Elnézésedet kérem, hogy mentalista képességeim nem az elvártak szerint teljesítettek. :)

    Sehol sem írtam, hogy használhatatlan lenne egy gép SSD nélkül, azt viszont többször is, hogy annak hiánya szerintem bottleneck, sokkal érezhetőbb kompromisszum hétköznapi használatban is (értsd: netezés - hírportálok, YouTube; multimédia - zenehallgatás, 720p-1080p mkv-k; office-jellegű dolgok), mint egy gyenge CPU például. Erre hoztam konkrét példát.

    MurdR kolléga brand desktop gépeket említett, feltételeztem, hogy te is ilyenekre gondolsz a munkaállomásaitok említésekor. Azt pedig ilyen felszereltségben nem fogsz kapni Hardveraprón 30-ért, amivel példának hoztad. Összelegózni össze lehet kis szerencsével, de akkor nem csak az alaplap + CPU + VGA + RAM (utóbbiból 8 GB-ot DDR3-ból is inkább 10-12k fölött kapsz meg, DDR2 meg drágább) árakkal kell számolnod, hanem HDD, ház, elfogadható táp, procihűtés stb. is. (Csak hogy most kihagyjuk "vesszőparipámat", a monitort. :) )

    Az igazi "vesszőparipámat" inkább az előző hozzászólásban olvashatod, ld. a használhatóság hétköznapi értelemben is elfogadott definíciója, aminek meg kellene felelnie az adott árkategórián belüli gépnek.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák