Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz krisz67 #49056 üzenetére

    -=286 és file cserebere ügyben=-
    -Nullmodem vagy paralel kábel, és egy "modernebb" gép, NC mindkettőre valószínűleg a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.
    -Ha sikerül lőnöd egy paralel portos ZIP drive-ot, és mellé egy másik mindegy milyet, az egyben megoldás lenne a diskekre is, de használj legalább DOS 3-at, mert különben a nem tudod olvasni a rendes FAT16-ot, a legjobb ilyenkor a DOS 3.31 (szokásos helyen fent van), ennek még kicsi a memória foglalása, de már kezeli a lemezeket 512MB-ig (ha az IDE kontollered is),
    -Léteztek paralel portos CD-k is, illetve hangkártyával tudsz használni IDE vagy régi properitary meghajtókat,
    -Windows 3.11 felmegy a 286-ra, de csak Real Mode-ban, így neked sokat nem segítene (hálózati stacket nem tudod installálni rá pl), és a 3.11 Windows for Workgroups fel sem megy,
    -Hálózat, ezzel lehet szívni rendesen, de ha sikerül szerezned egy ISA-s 3com kártyát, az 99% hogy menni fog. Kell hozzá DOS-os driver (pl: windows NT4/Windows 2000 esetén tudsz DOS boot floppy with network-öt gyártani, és onnan kiszedni a drivert, ha minden kötél szakad), utána több opciód is van. Szerintem az FTP a legegyszerűbb, de láttam már működő SMB klienst is DOS-ra:) Netware-el is meg lehetne oldani, de azt az ellenségemnek sem kívánom...

    -=Tua XEON-ok=-
    Az S-es procik voltak akkoriban a XEON megfelelők (ami viccess, mert sima P3-ból a szerver proci már XEON volt, P4-ből detto, valamiért a Tua kimaradt:D), intel 820/840-es RAMBUS-os chipsettel 2 socket-ig, illetve a különböző ServerWorks chipsetekkel (ha jól emlékszem 4-ig). Nem volt egy hosszú életű dolog. A VIA/BX megoldásokat szerverben én nem láttam, GX-et is inkább csak munkaállomásban, de azt is csak natívan (Slot1-el).

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Új hozzászólás Aktív témák