Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya200

    csendes tag

    Sziasztok egy gyors kérdés.A minap szereztem egy FX 8320 Processzort,bele is pakoltam a gépbe de útólag kiderült hogy a lap nem igazán szereti.Nem támogatott processzor.Menni megy rendesen minden gond nélkül csak figyelmeztet.
    Útólag kiderült hogy a TDP az oka a lap ugyanis csak 95W-ig támogatja az FX procikat pl a 8320E-t igen a simát már nem.A proci 125W-os a lap meg mint írtam 95.
    Kérdés hogy ha így használom pár hétig lehet baja bármelyiknek?A lap annyira nem lényeg amúgy is óccsó.Egy ASUS M5A78L M LE.De azért ha lehet nem őlném meg egyiket se.Pláne a procit nem.
    Szóval egy jobb hűtővel a lapon lehet némi problémája?Pl terhelés alatt pl ha játszok vagy inkább tegyem vissza addig a régi procit.Még megvan csak kedvem nincs megint buherálni aztán 2-3 hét múlva megint.Ha be tudom szerezni az új lapot mellé. :DD
    Ja hűtő nem gyári van hanem egy Thermaltake Contac 21,terhelés alatt az aida szerint 50 fok sincs inkább 45 ha 100-on megy.Igaz csak pár percig pörgettem maxon 3-4 perc de az elég.A hőmérséklet ott megállt 45 környékén feljebb már nem ment.

    [ Szerkesztve ]

  • Sanya200

    csendes tag

    Sziasztok
    Alaplapot kéne vennem az FX 8320-hoz.Kérdés megéri-e ez az Asus 970pro Gaming/Aura.Majd 40-be lenne de alig találni olyat ami 8370 felett támogat.Gigák közül kb egy se esetleg asrock.Meg érdekelne hogy a cpu-z szerint miért ugrál a szorzó?1,4 és 4ghz között folyamatosan változik holott kikapcsoltam a bios-ba az energiatakarékosságot.Mostani lap még nem igazán jó neki,95w-ig támogat a proci meg 125w-os de rendben megy,de mindenképp cserélem.

  • Sanya200

    csendes tag

    válasz .zSoLTi. #65225 üzenetére

    Hát nem marad más csak ez a 970 pro.Gigát se veszek egyszer megszoptam vele hogy felszakadt a pci-e aljzat.Vettem ki a vga-t és a gép hátúlja felől jött fel sínnel együtt.Holott kivolt pattintva ott ahol kell.Többet nem veszek gigát.Az oldalán meg még reklámozza hogy milyen erős a pci-e vajon miért?Mert eddig szar volt.Volt már pár lapom asrock,biostar,msi,asus,gigabyte.És csak a gigabyte-t sikerült kinyírni még az olcsóbb biostar se ment gajra anno.

  • Sanya200

    csendes tag

    válasz lee56 #65229 üzenetére

    Most 8320 van de igen későbbre gondoltam hátha teszek bele fx9xxx-es szériát vagy ha esetleg jön újabb hátha belemegy.A sabertooth se rossz de még ezt is sajnáltam érte,így is 40 kiszállítással együtt.De olcsóbb nem volt ami ilyen.A többi azért elég régi lap pl a 970a ud3p.meg a szolgáltatásokat is néztem.Asus-nál azért ott a supreme fx hangkari ami nyílván jobb mint a sima hd audió,meg ahogy az oldalt néztem van pár "gaming" cucc pl jobb lan,gyorsabb betöltés..stb remélem nem csak reklámszöveg.Meg a design fekete-piros,meg az rgb világítás.Persze nem azért vettem mert világít de több pluszt ad mint a giga meg társai.Remélem legalábbis.
    Bár nemtudom a 970-es meg a 990-es lapkészlet között van-e lényegi különbség.
    Először egy formula Z-t akartam de elvitték hardveraprón 30-ért bőven megérte volna,pedig fizettem volna előleget is csak tegye félre 2-3 hétig de még válaszra se méltatott....

  • Sanya200

    csendes tag

    Szeretnék némi tuningot az FX8320-hoz ,kapok némi segítséget?4,5ghz-re szeretném felhúzni legalább.Most egy ilyen auto tuning-al olyan 3-400mhz-et dobott rajta a lap.ASUS 970 pro gaming/aura.A fesz..stb nem értek nagyon mennyivel kéne emelni..stb Hálás lennék a segítségért.A hűtő szerintem bírni fogja.Thermaltake Contac 21 cooler van rajta.Alapjáraton most 25 fok körül mozog 3,8ghz-en szóval elég kell legyen a hűtés szerintem.Arra viszont még mindig nem jöttem rá miért ugrál a szorzó és a mhz de még a fesz is 1.1 és 1.3 volt között.Windows-ban teljesítménycentrikusra állítottam az energiagazdálkodást.

    Kicsit pedig OFF téma.
    Egy NZXT Phantom 410-ben van a vas alsótápos viszont hogy kéne a tápot belerakni?Ventillátorral felfele vagy lefele?Most felfele van állítólag úgy kell de akkor miért van a házon alatta venti/porszűrő hely?Porszűrő gyárilag van beépítve.Minek tesznek oda akkor ha a táp megy oda,máshova nem rakhatom ugye.
    Meg kicsit desgn gond.Világít ez az aurora lap de a vga pont takarja.Viszont ha egy sínnel lejjebb rakom a táp felett csak pár centivel lesz,így meg baromira melegszik nincs hely a levegőnek.Most ugye úgy van hogy a házba fújja a levegőt a táp de ha felette a vga akkor az meg lefele fújja szóval beszorul arra a pár centire a levegő.Ha a tápot úgy rakom be hogy ventivel lefele?Akkor nem szorul be a levegő annyira,vagy legalábbis nem ütközik a 2 meleg levegő azon a pár centin.
    a tápkábelt nem tudom hogy elvezetni ami a plusz feszt adja ha hátul vezetem el ahol kéne nem ér el addig,nagyon frankon összepárosítottam :( 30k-s ház 26k-s táp aztán nem lehet rendesen összeszerelni mert rövid a kábel :o
    [link]
    [link]

  • Sanya200

    csendes tag

    válasz .zSoLTi. #65316 üzenetére

    Öö nem lehet oldalra,a foglalat úgy van a lapon hogy másfelé nem lehet. :( a második amd lap ami ugyanilyen.
    Amúgy ha már Asus lap.Másnál nem csinál olyanokat hogy nehezen ismeri fel a vga-t?2 lapnál is ezt csinálta,mindkettő asus,egy m5a 78lm l-e és a mostani is a 970 pro gaming aura.Szórakozni kell vele bekapcsolás után mert nem ad képet.Először azt hittem vga gond de eladtam a régi lapot és a srácnál ugyanez.Holott neki más vga-ja van,nekem meg 2 lapba ugyanez.Rendszerint akkor ha ki van véve a vga majd visszarakom,no signal.És táp le-fel,kábel ki-be..stb mire jó lesz.Utána nincs gondja semmi.
    Ez nem valami típushiba? Mivel 2 lapnál,2 külön vga-val ugyanez a hiba.Am3+ mind a kettő.Csak idegesítő pláne hogy eladtam és ott is ez,nincs vele reklamáció haver vette meg de kellemetlen

  • Sanya200

    csendes tag

    Kérdés.
    Adott az alaplapom Asus 970 pro gaming aura.
    Annyi érdekelne ha bekapcsolás után a DRAM led világít akkor az hibás nem?Mivel nem hajlandó akkor képet adni és nem búg fel a cpu venti se.Sokadjára játszotta el hogy szétszedés után nem ad képet semmilyen formában és azt vettem észre ha úgy indul hogy maxon pörgeti a cpu ventit csak akkor van kép.És átrakosgattam a ramot ide oda és amikor a boot-nál állt meg akkor indult a gép rendesen.Szar lehet a ram?Kingston hyperx savage.
    A másik hogy mitől van hogy folyamatosan maxon pörgeti a cpu ventit hiába hőszabályzós,hiába állítok bármit akár bios-ba akár softveresen nem hajlandó lejjebb venni a fordulatszámot.Megcsinálta az előző alaplappal meg másik procival is.Egy thermaltake contac 21 coolerről van szó.

  • Sanya200

    csendes tag

    válasz leviske #65427 üzenetére

    Egy db 8gb-os ram van benne.Az elsőbe szoktam rakni most úgy indult el hogy az utolsóba van,sorrendben A1-A2,B1-B2 most a b2-ben van.Bekapcsolás után minden led végigfut és pirosan az összes majd a bootnál megáll és kialszik.
    Azért érdekes mert a kézikönyvben színenként van írva.
    Boot led-orange
    vga led-whitedram led-yellow
    cpu led-red.
    Nálam meg ahogy végigfut az összes piros :D

Új hozzászólás Aktív témák