Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakuskacsa

    senior tag

    válasz asvald #62633 üzenetére

    na kezdődik... hozok popcorn-t meg kólát... intel vs amd... az fx topicban... már megint... mindenki másképp látja a világot, de ezzel a microlaggal már tele van a puttony.. én még egyet sem láttam pedig amd-t használok. ejhh.. ez az fps hajhászat ez valami szörnyeteg egy dolog... :DDD

    A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

  • Habugi

    addikt

    válasz asvald #62633 üzenetére

    Nézd el nekem & no offense és a topic is legyen szíves amiért a szokásos nem kívánt témát most továbbviszem, tudjátok nem szokásom, de..

    Ez a cirka dupla FPS növekedés amit említesz, ráadásul pont BF3 esetében ez kérlek nettó baromság. Nem mondom hogy valótlanságot állítasz csak annyit hogy meglehetősen inkompetens lehettél az FX-ed bellítását illetően vagy egyéb komponensek, pl lap vagy táp, softveres gubanc okozták nálad a gyér teljesítményt.

    Miért mondom ezt? Kíváncsiságból nemrég beneveztem egy 6600K-ra, ami szépen meg is van tépve, DDR4 + kutyafüle. Nekem ugye egy elég bitang kockám volt, ami most hackeeeeenél teljesít szolgálatot.
    Elmondom majdnem 2év 5Ghz-es 8320as után mi a valóság. Olyan játékokban amiket vagy egy szálra írtak vagy hanyagság miatt optimalizálatlanok valóban sokkal jobb, zongorázni lehet a különbségen.
    Ugyanakkor az ilyen játékok és a már hellyel közzel normális szálkezeléssel rendelkezők aránya kb 85-15% és nem az erős egy szálat igénylők javára.. :N

    Viszont!
    Ott ahol legalább 4-8szál ki van használva, lásd BF3-4, Crysis3, GTA V csak hogy egy párat említsek.., hááááát... :N :B
    A frametimeok csökkentek nagyjából azonos FPS mellett, ami tekintve hogy a kettő marhára nem független egymástól egy elég érdekes jelenség, viszont az FPS vagy csak minimálisan lett több ilyen játékokban vagy pontosan ugyan annyi. Hupszi.. ;) , mindezt egy szintén rendesen húzott 280X mellett, ami azért simán 290 party képes jószág volt. :K

    Szóval ezt kérlek ne és legfőképpen ne itt. Értem és megértem hidd el, nekem többe volt a kíváncsiság miatta váltás ezt elhiheted, ha saccolnom kéne a duplájába mint esetedben viszont tudtam mit vállalok és nem akarom utólag mindenféle zöldséggel igazolni a saját döntésem/vásárlásom (amennyiben esetleg ez állna a háttérben, nem tudhatom..).
    Ha több (4-8) szálat kihasználó játékokról beszélünk, szerintem bátran állíthatom hogy ennyi pénzt még az életben nem adtam ki ennyire kevés /a gyakorlatban kézzel fogható/ teljesítmény többletért, soha. :N

    Oké, 24/7-re 5Ghz-es hűthető 8320/Vishera nem ül minden bokorban, az olyan maki is kevés aki megjelenése után pár héttel kifizeti az Intel felár felét kétszer (pusztán mert újdonság), de ezt a kétszeres FPS b@romságot ezt nagyon kérlek ne erőltessük!
    Nyilván nem látok bele az apropóidba, nem láttam hogy vagy hogy-nem finomhangoltad az egykori Visherádat de őszintén szólva megint csak elnézésed kérem de nem is nagyon érdekel! :B :R

    Csak annyit szeretnék kérni hogy ezt az erősen túlzás agyrémet FPS ügyileg, bármi okán is történik lehetőleg ne erőltesd pls vagy legalábbis ne itt! :R

    Tudom te min. FPS-t említettél én pedig általánosságban beszélek róla, semmin nem változtat, a tapasztalható különbség a kanyarban nincs ahhoz képest mint amire a postod alapján következtetni lehet.

    Béke

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák